ZEKO Racing Team víťazstvom potešil svojich popradských fanúšikov

Popradský ZEKO Racing Team sa s dvojicou súťažných posádok sa predstavil domácim fanúšikom rally. A treba povedať, že to bolo predstavenie veľmi úspešné.


Obe súťažné posádky sa v rámci 51. Liqui Moly Rallye Tatry 2024 zapojili do súbojov v rámci Regionálneho Rally Poháru. Stanislav Zeman a Ján Konfal s vozidlom Renault Clio Rally5 a Miroslav a Peter Pollágovci so Suzuki Swift 1,3 GTi 4x4. Podľa predpisov pre Regionálny Rally Pohár mali obe posádky v pláne absolvovať najskôr v piatok večer mestskú rýchlostnú skúšku a následne v sobotu dve rýchlostné skúšky nachádzajúce sa v oblasti Spišskej Magury.

„Doma v Poprade som už štartoval v minulom roku, ale bolo to na Swifte. Teraz to bude premiéra s novým Renaultom Clio Rally5, s ktorým sa stále ešte spoznávame. Teda on s tou spoznávačkou asi nemá problém, skôr mňa dokáže ešte veľakrát prekvapiť. Stále som totiž nezistil jeho limity a aj preto budú sobotné rýchlostné skúšky pre nás určite ťažké. Ale ideme si to poriadne užiť,“ povedal pred prejazdom štartom Stano Zeman.


V prípade Mira a Petra Pollágovcov, ktorí začali jazdiť až tento rok Rallye tatry samozrejme debutom. 

„Ak nepočítame Cemjatu, tak je to pre nás prvý veľký štart. Hádam si neurobíme hanbu mestský okruh, keďže sme Popradčania poznáme aspoň z civilnej premávky, ale samozrejme v súťažnom aute to bude niečo úplne iné. Rýchlostné skúšky v Spišskej Magure však budú určite poriadnym krstom ohňom,“ zhodnotil Miro Pollág.


Napriek tomu, že obe posádky mali pred tohtoročnou Rallye Tatry zdá sa rešpekt, všetko dopadlo perfektne a obe posádky dorazili až na cieľovú rampu. Stano s Jančim dokonca ako absolútni víťazi Regionálneho Rally Poháru.

„Piatkový večerný mestský okruh sme si užili. Bola troška panika, keďže sme ho štartovali ako prvé auto. Dnes celý deň nádherné, slnečné a teplučké počasie. Samozrejme sme obuli suché pneumatiky. Došli sme ale do Kežmarku a tam búrka a šmýkali sme sa na normálnej ceste aj v ozaj malej rýchlosti. Už som uvažoval že odstúpime, ale došli sme na Maguru a tam prestalo pršať. Rýchlostka bola síce celá mokrá, ale absolvovali sme ju dobre. Boli aj krízovky, hrozila aj havária, ale sme tu a sme šťastní, že sme to dali. Užili sme si to maximálne a verím, že aj partnerom ZEKO Racing teamu sa náš výsledok bude páčiť. Patrí im vďaka za podporu. No ale zabudnúť nesmiem ani na naše rodiny a všetkých čo nám akokoľvek pomáhajú,“ zhrnul Stano Zeman po dojazde do cieľa. 


Miro s Petrom si dali pred Rallye Tatry cieľ nesledovať časy, ale dojazdiť až do cieľa a to sa im aj podarilo. A nakoniec im v cieli patrilo aj tretie miesto v triede X1.

„Spokojný aj nespokojný so sebou samým. Mestský okruh som nevedel nájsť tempo, strašne to šmýkalo. No a tie dve rýchlostky mimo Poprad, sa nám pokazil intercom a tak ledva hovoríme. Ale sme radi, že sme tu, celí, zdraví a bez nejakých zbytočných škôd na aute. Dali sme to a sme šťastní,“ uzavrel Miro Pollág v cieli.


Obe posádky ZEKO Racing Teamu teraz čaká mesačná prestávka a následne koncom mesiaca jún Rally Prešov, kde by sme sa s oboma mali stretnúť.

Miro Majláth