Zajtra štartuje Rally Bzenov

Už len hodiny zostávajú do štartu druhej súťaže sezóny Motorsport Rally Cupu 2022, ktorý sa rozbehne v sobotu ráno na Cemjate. Kde sa bude jazdiť?

Skalným fanúšikom netreba predstavovať spojenie Cemjata a Rally Prešov. Práve uzatvorený priestor v Školských lesoch Cemjata nad Prešovom už niekoľkokrát ponúkol automobilovej súťaži v centre Šariša svoje zázemie. Všetci pretekári, ktorí si trať vyskúšali, na ňu nedajú dopustiť. Práve tam sa v sobotu 4. júna 2022 odjazdí aj automobilová súťaž GART RALLY BZENOV 2022. Trať je však oproti pôvodnej trochu pozmenená.


Štartuje sa hneď na konci krátkej rovinky od zastávky MHD „Zabíjaná“. Následne sa trať stáča asi po 150 metroch doprava, kde najprv klesá a začína sa kľukatiť. Po približne štyroch kilometroch stúpania sa na vrchu zabáča vľavo, aby sa dole kopcom niečo málo cez kilometer vrátila naspäť k prvej zákrute. Následne sa posádky znova vyšplhajú štyri kilometre na horizont, no po druhom prejazde už zabočí doprava. Pokračuje sa približne 4,5 kilometrovým úsekom až do cieľa na začiatku záhradkárskej oblasti. Celá trať tak meria 14 kilometrov a pôjde sa trikrát (so štartom o 8:43; 11:13; a 13:43 hod.).

PROSÍME VEREJNOSŤ, ABY POČAS KONANIA PRETEKOV NEVSTUPOVALI DO CELÉHO PRIESTORU A REŠPEKTOVALI POKYNY ORGANIZÁTOROV ŠPORTOVÉHO PODUJATIA.


Po absolvovaní rýchlostnej skúšky sa budú posádky vracať verejnou komunikáciou do servisného parku v obci Bzenov, čo je približne vzdialenosť desať kilometrov. Súťaž vyvrcholí vyhlásením výsledkov v obci Bzenov, približne okolo 15 hodiny popoludní. Pripomeňme si ešte, že GART RALLY BZENOV 2022 začína slávnostným štartom na rampe pred Obecným úradom v Bzenove (48.9478028N, 21.1661894E) už v piatok podvečer o 19-tej hodine, a posádky sa s traťou budú oboznamovať už v priebehu piatka 3. júna 2022. 

Ľuboš Kašický
tlačový tajomník

Viac informácií