Ukončenie sezóny MRC 2020

Priatelia MRC, tak máme tu oficiálne koniec sezóny MorosportRallyCup 2020.

Mototristickí priaznivci motorizmu a MotorspotRallyCupu zvlášť,

tak, ako sme avizovali, že podujatie MRC Kopřivnice sa uskutoční iba za predpokladu, že nebudú zásadne zmenené a sprísnené podmienky cestovania do Českej republiky, prípadne návratu domov, napr. ak by boli potrebné negatívne testy pri vycestovaní, alebo karanténa po návrate, tak je už jasné, že toto podujatie sa neuskutoční.


Dnes som hovoril aj s usporiadateľom MRC Lipt. Sliače Majom Buschbacherom o momentálnom epidemiologickom stave v spoločnosti a spolu sme sa zhodli, že je nereálne usporiadať aj jeho podujatie za momentálne platných nariadení.

Na základe posledných opatrení zverejnených našou vládou sme sa rozhodli predčasne ukončiť tohtoročnú sezónu MRC.


Aj tak môžeme ale vyjadriť veľkú spokojnosť s tým, že sa nám aj v tomto roku z týchto ťažkých podmienkach podarilo uskutočniť až štyri podujatia. Body z jednotlivých podujatí boli najúspešnejším posádkam pridelené a na základe toho v blízkom čase zverejním oficiálne poradie posádok po jednotlivých triedach a aj v absolútnom hodnotení MRC 2020.

Avšak epidemiologická situácia nám nedovoľuje organizovať slávnostné vyhodnotenie sezóny a ocenenie najúspešnejších posádok za tento rok.


V priebehu decembra chcem zorganizovať stretnutie riadiaceho výboru MRC s usporiadateľmi podujatí a spoločne prediskutovať podmienky a okolnosti pre budúcu sezónu.

Z tohto miesta vyzývam všetkých, ktorí by chceli navrhnúť zmeny, opravy alebo doplnenie predpisov pre MRC 2021, aby mi tieto doručili mailom na moju adresu debnararh@hotmail.com do konca novembra tohto roka.


Spoločne budeme veriť, že budúci rok už nebude takýto hektický a nepriaznivý pre športové aktivity akéhokoľvek druhu a budeme sa môcť znovu stretávať na podujatiach MRC 2021.

Riaditeľ šampionátu MRC
František Debnár