Trate RALLY LIPTOV 2023

Do skončenia prihlasovania na liptovskú súťaž zostávajú prakticky len dva dni a je správny čas oboznámiť sa aj s úsekmi, kde sa bude prvý novembrový víkend súťaž jazdiť. 

Tretieho novembra podvečer odštartuje slávnostným štartom pred Vodným parkom v Bešeňovej 11. ročník Rally Liptov 2023, ktorý sa bude konať ako finálový podnik Slovenského Rally Pohára (SRP), Regionálny Rally Pohár (RRP), Rally Legend (RL), Motorsport Rally Cup (MRC), a vďaka podpore Chooligan Racing Teamu a Spoločnosti GART aj ako Chooligart Pohár organizátora (Chooligart PO). Program teda viac ako pestrý. Zvlášť, ak  na štarte uvidíme aj čerstvého víťaza finálového podniku Majstrovstiev Slovenska 2023 v Košiciach, Roberta Kolčáka so spolujazdkyňou Zuzanou Lieskovcovou (Škoda Fabia R5). 


Pre súťažné posádky usporiadatelia pripravili dva úseky v okolí Ružomberka. Ten prvý viacerí štartujúci poznajú z predošlých ročníkov Rally Liptovské Sliače. Aj tentoraz sa pôjde v oboch smeroch. Najprv ako „Raka“ od Nižných Sliačov a na záver v opačnom smere ako „Vyšný Sliač“. Úsek má 3,7 kilometra a jazdí sa na drsnom asfalte. Druhý úsek  „Lúčky“ sa pôjde na spojnici medzi obcami Lúčky a Osádka. Táto rýchlostná skúška meria 6,2 kilometra a ide sa na dobrom asfalte. V sumára má trať 11. ročníka Rally Liptov pre posádky štartujúce v SRP, RL a PO sedem meraných úsekov o dĺžke 33,5 km s celkovou vzdialenosťou 184,5 km. Na štartujúcich v RRP a MRC čaká šesť meraných úsekov (29,8 km) o celkovej dĺžke 175,6 km (viď zverejnená mapa trate).

Pripomíname tiež, že vo štvrtok o polnoci sa konči prihlasovanie do súťaže, ktoré naďalej prebieha na SAMŠ linku: http://www.sams-asn.sk/prihlaska3.php?co=1&xx=9481_941. Funguje aj oficiálna informačná tabuľa na platforme Sportity pod heslom LIPTOV2023. Pre účastníkov súťaže je tu tiež možnosť objednať si ubytovania na https://www.tmrhotels.com/hotel-besenova/sk/ 


Ľuboš Kašický