Trate, obchádzky a uzávierky

Preteky vo Vranove nad Topľou štartujú v centre mesta už tento piatok podvečer (13. augusta o 18-tej hodine). V sobotu sa potom súťažné posádky vydajú na trať, čo si vyžiada trpezlivosť vodičov na cestách v čase uzávierky tratí.


Pripomeňme si teda ešte detailnejšie na akých tratiach sa tento rok bude jazdiť. V sobotu 14. augusta o 8.53 vyštartuje prvé vozidlo na trať na uznávanom úseku Banské – Herľany (11 km). Štart je na konci obce Banské a cieľ tesne pred Herľanami. Táto notoricky známa a obľúbená trať sa jazdí aj ako súčasť majstrovstiev Slovenska a v itinerári bola aj na vlaňajšej Rally Vranov. Z Herlian sa posádky potom presúvajú na štart druhého meraného úseku za obcou Dargov. Tento úsek v smere Dargov – Sečovská Polianka (10,2 km) prechádza Bačkovom, Kravanmi a končí za Stankovcami. Celá sekcia sa zopakuje ešte raz so štartom o 11.36 hod. čo znamená, že na posádky čakajú štyri rýchlostné skúšky o dĺžke 42 km (rozložené do dvoch sekcií). 


Automobilová súťaž sa jazdí na verejných komunikáciách a preto si musíme povedať, ktorých ciest sa budú týkať UZÁVIERKY. Prvý úsek Banské – Herľany sa jazdí na ceste číslo 576 v smere z Vranova na Herľany. Druhý úsek je na ceste z Dargova v smere na Sečovskú Polianku, cez obce Bačkov, Kravany a Stankovce. Obidva tieto úseky budú uzatvorené pre verejnú dopravu najneskôr hodinu pred štartom každej rýchlostnej skúšky, teda Banské od 7.53 hod. (resp. od 10.36 hod.) a Dargov od 8.30 hod. (resp. od 11.19 hod.). Uzávera platí počas trvania celého podujatia. OBCHÁDZKOVÁ TRASA je vedená z Dargova po ceste číslo 19 v smere na Sečovce a ďalej po ceste číslo 79 na Vranov nad Topľou. Cieľ súťaže a vyhlásenie víťazov je naplánované v sobotu 14. augusta 2021 na 13.15 hod. na rampe, priamo v centre mesta Vranov nad Topľou. 

Ľuboš Kašický
tlačový tajomník

Viac informácií