Švecovci a Kesko Racing na Salgó Rally víťazne v 2WD aj triede 6

Pôvodne sa mali na Steelvent Salgó Rally 2020 predstaviť dve súťažné posádky Kesko Racing Teamu. Nakoniec odštartovala iba jedna, tá však brala hneď dve víťazstvá.

Kamil a Erik Švecoví sa spoločne s Peugeotom 208 R2 postavili na štart úvodného kola Majstrovstiev Slovenska v rally 2020 s cieľom nazbierať čo možno najviac bodov do priebežného poradia šampionátu. Proti nim však stála trať, ktorá aj vďaka predštartovným búrkam bola plná blata a tým pádom aj nepredvídateľných prekvapení. Kamil s Erikom sú však ostrieľaný rallysti a tak sa so všetkými nástrahami tratí vysporiadali tak ako sa patrí, pričom odmenou im boli víťazné poháre v skupine 2WD, ale aj triede 6.

„veľmi ťažká súťaž to bola, hlavne druhá dvadsaťsedem kilometrov dlhá rýchlostná skúška. Tu totiž bolo na trati všetko čo sme si mohli aj nemohli priať. Množstvo blata, šmykľavé dlažobné kocky, betónové panely, ale aj šotolina. Už po druhej rýchlostnej skúške sme sa posunuli na vedúcu priečku medzi dvojkolkármi, ale aj v triede 6. Síce nás trošku potrápil jeden snímač odpojovača prevodovky, ale túto poruchu sa našťastie podarilo v servise veľmi rýchle odstrániť, takže sme mohli ísť nerušene ďalej. S víťazstvom sme veľmi spokojní, myslím, že sme odviedli dobrý kus roboty. Bolo to síce len úvodné podujatie sezóny, ale podarilo sa nám urobiť dobrý bodový základ do budúcnosti. Rád by som poďakoval celému Kesko Racing Teamu a jeho partnerom za podporu,“ povedal spokojný Kamil Švec po prejazde cieľovou rampou.

V úvode sme spomínali, že Kesko Racing Team v Šalgotáriáne mala reprezentovať ešte jedna súťažná posádka a to Fero Fusko s Alexandrom Burdigom na Seate Leon TDi. Ako to však už v živote veľakrát býva, človek mieni, osud mení a presne takto to bolo aj v prípade Fera Fuska, ktorého tesne pred odjazdom na podujatie zradili kríže a skončil v posteli na liekoch.

Kesko Racing Team a jeho súťažné posádky by sme mali opäť sledovať v akcii už o tri týždne na Rajde Rzeszowski v Poľsku.