Štofi Rosina povozil Geissenovcov

Už nasledujúci víkend na Rosinu čaká druhý podnik tohtoročnej série GT2. V rámci prípravy továrenský pilot KTM stihol hneď niekoľko zaujímavých akcií. 

Po vlaňajšej výbornej sezóne náš najúspešnejší okruhový pretekár Štofi Rosina dostal novú chuť do pretekania, a náležite si ju užíva. Veď len týždeň potom, ako povozil mediálne sledovanú rodinu Geissenovcov po okruhu na Slovakia Ringu, vyštartoval Štofi tréningovo do  automobilovej súťaže v Kopřivnici. Práve na polygóne Tatry sa oficiálne otváral nový ročník Motorsport Rally Cupu (MRC) a rodák z Púchova si znova výborne zajazdil. 


Pochopiteľne to všetko v rámci prípravy na druhý podnik sezóny Fanatec GT2 European Series 2022, ktorá je pre Rosinu prioritou. 

„Preteky na Red Bull Ringu nás čakajú už nasledujúci víkend a nebolo nič lepšie, ako si v rámci tréningu zajazdiť naostro,“ konštatuje usmievajúci sa Štofi Rosina. „Naskytla sa príležitosť zapretekať si s „Myšiakom“ (pozn. rozumej Mitsubishi Lancer evo IX) na amatérskej rely súťaži a nemusel som dlho rozmýšľať. Je tam skvelá partia ľudí a dá sa výborne zasúťažiť.“ 


Rosina je známy tým, že si rád z okruhu presadne aj do inej disciplíny, čím len potvrdzuje svoj talent. Aj tentoraz patril medzi najlepších.

Vráťme sa však ešte na chvíľu k predošlej akcii, ktorá bola pre vynikajúceho slovenského pretekára zaujímavým spestrením. 

„Bol som rád, že som sa mohol stretnúť s takýmito zaujímavými ľuďmi a podieľať sa na ich programe na Slovensku,“ vraví Púchovčan žijúci v Bratislave. „Na okruhu v Orechovej Potôni som povozil Róberta (Geissena) a jeho dcéry. Bola to príjemná zábava. Myslím si, že pre obidve strany.“ 


Foto: Edmund Örzsik

A ako to prebiehalo? To sa čoskoro dozvieme z pripravovaného programu nemenovanej televízie.


Foto: Edmund Örzsik

Vráťme sa však do športového sveta. Na Štofiho už v piatok čakajú úvodné tréningu v Štajersku na Red Bull Ringu, kde znova usadne to továrenského KTM X-Bow GT2, aby zabojoval o body do Fanatec GT2 European Series. Rosina sa už niekoľko sezón podieľa na vývoji perspektívneho špeciálu GT2 a vlani s ním dokonca zaknihoval aj premiérové víťazstvo pre KTM v belgickom Spa-Francorchamps. 

„Konkurencia v novom ročníku je ešte väčšia, ako vlani a to je pre celý náš tím a značku KTM ešte väčšia výzva. Všetci veríme, že na domácej trati sa nám podarí predviesť celý potenciál KTM,“ dodáva správne nabudený Štofi Rosina.


Foto: gt2europeanseries.com

 Po piatkových tréningoch pokračuje súťažný víkend v Štajersku sobotňajšou kvalifikáciou a podvečernými prvými pretekmi. Vyvrcholením víkendu budú nedeľňajšie preteky, ktoré štartujú tesne predpoludním.

Ľuboš Kašický