Sting Motorsport bude v Kopŕivnici testovať Hyudai i20 R5

Predprípravou na úvodné podujatie Majstrovstiev Slovenska v rally 2020 bude pre slovenské rally posádky podujatie MRC Kopřivnice 2020. Slovenský Sting Motorsport práve tu otestuje Hyundai i20 R5.

Richarda Čecha za volantom a Róberta Čecha na sedadle spolujazdca sme v minuloročnej sezóne mali možnosť sledovať v spolupráci s vozidlom Ford Fiesta R5. Ich výkony, napriek premiérovej sezóne s vozidlom spomínanej špecifikácie neboli vôbec zlé, pričom od podujatia ku podujatiu sa neustále zlepšovali. S rovnakým vozidlom odštartovali aj v rámci úvodného, voľného podujatia tohtoročnej sezóny, na Test Day Slovakia Ring. Teraz sa však všetko mení a syn Rišo s otcom Robom si vyskúšajú ako im sadne Hyundai i20 R5.


„Mali sme už jeden menší test a musím povedať, že to auto ma zaujalo. Oproti Fordu je zdá sa ľahšie ovládateľné, motor pracuje výborne počas celého spektra otáčok, podvozok reaguje na každý môj pokyn. Samozrejme test je jedna vec, ostrá súťaž bude zase o niečom inom. Aké to bude si vyskúšame už v sobotu v Kopřivnici,“ povedal jazdec Richard Čech.

Ako už Rišo naznačil, Sting Motorsport spoločne so svojou posádkou sa chystá na síce kratšiu, ale o to náročnejšiu súťaž do Kopřivnice. Tu nielen na nich, ale aj na všetkých zúčastnených čaká šestica rýchlostných skúšok. Tie sú umiestnené priamo v areáli polygónu továrne Tatra. Štart MRC Kopřivnice 2020 bude tesne po 11 hodine dopoludnia a cieľ popoludní približne okolo 16-tej hodiny.


Ku zmene techniky sa vyjadril aj manažér Sting Motorsport Team a spolujazdec v jednej osobe, Róbert Čech: „Pôvodne sme v tohtoročnej sezóne plánovali štart s vozidlom Škoda Fabia R5, pandémia COVID-19 však zmenila plány nielen nám, ale asi všetkým rally tímom. Následne sme dostali ponuku na vyskúšanie vozidla Hyundai i 20 R5, ktorú sme prijali. Zdá sa, že to auto vôbec nie je zlé, ale múdrejší budeme až v sobotu podvečer. “

Okrem už spomínanej dvojice mala pôvodne v Kopřivnici štartovať aj druhá posádka Sting Motorsport, čiže Roman Popovič a Peter Baran na Škode Fabia R5. Tá však nakoniec uprednostnila sériu testov pred podujatím započítavaným do českých rally majstrovstiev, Rally Bohemia 2020, kde sa predstavia v neskutočne nabitej konkurencii. 


Samozrejme nielen o tom, ako dopadla súťaž MRC Kopřivnice pre Čechovcov, ale aj o tom ako dopadli testy pred Bohemia Rally  vás budeme opäť informovať.

Miro Majláth