Šarišského čaká debut na Herľanoch

Napriek nevydarenému štartu do sezóny SRP v Poprade nastupuje posádka tímu ZVOLENSKÝ AUTOSPORT s odhodlaním doviezť z Vranova pekný výsledok.


Nič na tom nemení ani skutočnosť, že dvojica Norbert Šarišský a Peter Levocký vo Vranove predtým ešte nikdy neštartovala. 

„Myslím si, že nemôžem počítať štart na Rallyšprinte v Zamutove 2017, ktorý sa išiel na úplne inej trati,“ uvažuje nahlas Noro. „Vtedy sme vlastne vôbec po prvýkrát vyskúšali štart v automobilovej súťaži, respektíve premiéru tu malo aj naše auto. Po štyroch rokoch teraz už azda môžeme povedať, že máme najazdené nejaké kilometre a o čosi viac skúseností. Aj preto sa nesmierne tešíme na skutočnú Rally Vranov. Zvlášť na slávny úsek Banské – Herľany, ktorý sme doteraz poznali len ako diváci.“


Lenže Šarišský s Levockým nevyštartovali do sezóny 2021 práve najlepšie. Na Slovakia Ringu si auto iba otestovali a sezónu prakticky rozbiehali štartom na Rallye Tatry. Tam ich však zastavil technický problém. 

„S autom sme sa potom potrápili. Veríme však, že už sme vychytali všetko a že sme pripravení zvládnuť aj náročnú súťaž vo Vranove,“ pokračuje pretekár tímu ZVOLENSKÝ AUTOSPORT, ktorý pred dvoma týždňami Citroën C2 VTS otestoval úspešne tiež na polygóne v Kopřivniciach. 


Na úrovni Slovenského Rally Pohára absolvovala posádka z Tatranskej Štrby doteraz iba tri štarty na domácej súťaži v Poprade. Na celý ročník SRP si však zatiaľ ešte netrúfala. Až sezóna 2021 by to mala zmeniť. Po štarte v Tatrách, a teraz vo Vranove, chce posádka dokončiť sezónu aj štartom Košiciach.

 „O našich ambíciách nemožno veľmi rozprávať. My sme stále vo fáze učenia sa a zbierania cenných skúseností. Boli by sme radi, ak by sa nám podarilo vždy dôjsť do cieľa. Potom uvidíme na čo to bude stačiť a kde sa pohybujeme v štartovom poli. Podľa toho potom môžeme uvažovať o nasledujúcej sezóne,“ vysvetľuje, s nohami pevne na zemi, Noro Šarišský. 


Foto: Zvolenský Autosport

Podobne to vidí aj šéf tímu, Dominik Zvolenský, ktorý by tiež rád doplnil štartové pole. 

„Pôvodne sme uvažovali o štarte viacerých áut. Človek však mieni a osud mení,“ konštatuje Spišiak. „Matej Kyčák nemôže štartovať pre pracovné povinnosti a auto, s ktorým som mal štartovať ja, je na tento termín zahovorené na český šprint. Sme preto radi, že farby nášho mladého tímu reprezentuje teraz Noro s Peťom. Verím, že sme v príprave na preteky urobili všetko, čo bolo treba, a ostáva už len veriť, že nás neopustí potrebné športové šťastie. Konkurencia je tu naozaj veľmi silná a preto sme realisti. Urobíme však to najlepšie, čo sa bude dať, a snáď potešíme fanúšikov aj nejakým pekným výsledkom.“

Súťaž vo Vranove nad Topľou sa jazdí ako tretí podnik sezóny Slovenského Rally Pohára (SRP), respektíve aj ako druhé podujatie ambicióznej serie Motorsport Rally Cup (MRC). Vyšperkovať ju môžu vozidlá zaradené do Voľných pretekov, kde sa objaví aj niekoľko známejších mien. Začína sa v piatok podvečer 13. augusta slávnostným štartom v centre Vranova. V sobotu čaká na súťažné posádky štvorica meraných úsekov, ktoré určia víťaza. 

Ľuboš Kašický