Rally Vranov - Už takmer 60 prihlásených!

Dva dni pred uzávierkou prihlasovania na automobilovú súťaž Rally Vranov 2021 sa štartová listina slušne napĺňa. Pripomíname, že uzávierka na prihlásenie je v sobotu 7. augusta 2021 do polnoci.  

Zatiaľ čo, v poľskom Rzeszowe (MSR) už posádky absolvujú obhliadky tratí, tak vrcholí príprava aj vranovskej súťaže, zaradenej do Slovenského Rally Pohára (SRP), Motorsport Rally Cup-u (MRC) a Voľných pretekov. Jazdí sa v dňoch 13. – 14. augusta 2021.


Hneď letmý pohľad na listinu prihlásených sľubuje naozaj napínavé súboje. Veď v SRP je už prihlásená prakticky celá špička aktuálneho priebežného poradia. Za všetkých stačí spomenúť Mokrana, Polovku, Hupku, alebo Tótha, či Adamiho. Laco Mokran s Julom Kováčom síce, po troch víťazných súťažných dňoch, súperom trochu odskočili no bojovník Tomáš Polovka s Danom Turcsányim zaostávajú iba o dvadsať bodov. Po súťaži vo Vranove preto môže byť všetko naopak. Navyše zvyšok štartového poľa je Veľmi vyrovnaný je aj stred štartového poľa, kde to môže byť ešte napínavejšie. 


MRC-čko začalo sezónu iba pred pár dňami na polygóne v Kopřivnici, no slabá účasť na podujatí ešte nechala, pokiaľ ide o priebežné poradie sezóny, všetko otvorené. Na lákavých tratiach slovenskej klasiky Banské – Herľany, či Dargov – Stankovce sa teda bude tuho bojovať o každý cenný bod. Dva dni pre uzávierkou však už môžeme povedať, že aj do Voľných pretekov sa prihlásilo niekoľko zaujímavých vozidiel a posádok. Na Rally Vranov 2021 sa teda bude určite na čo pozerať. 


Prihlasovanie stále beží na stránke Slovenskej Asociácie Motoristického Športu (do polnoci 7. augusta 2021) a nám sa črtajú ešte ďalšie zaujímavé mená. Nechajme sa však prekvapiť. Štartovú listinu budeme poznať začiatkom nasledujúceho týždňa.

Ľuboš Kašický

Viac informácií