Prihlasovanie posádok pod Tatrami je v plnom prúde

Jedným z vrcholov tohtoročnej sezóny motoršportu na Slovensku bude koncom mája jubilejný 50. PETROLTRANS Slovakia Rallye Tatry 2023 s centrom v Poprade (25. – 27. 5.). Usporiadatelia z AOS klub Poprad finišujú s prípravami na tohtoročný okrúhly ročník tatranskej rally. Dva týždne pred uzávierkou prihlášok evidujú už štyri desiatky prihlásených posádok.


Popradská rally patrí každoročne k jednému z vrcholov slovenskej sezóny v rally. V polovici apríla bol zverejnený základný dokument rally v podobe zvláštnych ustanovení. Z neho vyplýva, že Petroltrans Slovakia Rally Tatry je v tomto roku zaradená pod hlavičkou Medzinárodnej automobilovej federacie FIA ​​opäť do seriálu Zóny strednej Európy v rally (CEZ) vrátane zónového šampionátu historických automobilov (CEZ H) a pravidelnosti rally historických automobilov (CEZ R). Ďalším významným zápočtom sú Medzinárodné Majstrovstvá Slovenskej republiky v rally (MMSR), Majstrovstvá Slovenskej republiky v rally (MSR), Majstrovská Slovenska v rally historických vozidiel (MSR RHA), Rally Legend (RL), Rallyškola (RŠ) a Slovenská trofej pravidelnosti rally historických automobilov (STRHP). Zaujímavé súboje o sekundy na rýchlostných skúškach sa očakávajú aj v pohárovom súboji, v Tatrách sa pôjde Slovenský Rally Pohár (SRP), Regionálny Rally Pohár (RRP) a Motorsport Rally Cup (MRC).

„Petroltrans Slovakia Rallye Tatry majú usilovnou prácou všetkých členov organizačného výboru stále status významného motoristického podniku pod hlavičkou Medzinárodnej automobilovej federácie FIA. Veríme, že na štarte privítame v súčasnej neľahkej dobe pre slovenský rallyšport minimálne 60 posádok. Ideme v Poprade maximálny počet majstrovstiev vrátane pohárových seriálov a Tatransko – Moravského pohára. Sme radi, že podobne ako na jeseň v Dobšinej došlo k dohode s organizátormi Motorsport Rally Cupu,“ povedal Ing. Stanislav Hanzeli, predseda organizačného výboru a riaditeľ 50. PETROLTRANS Slovakia Rallye Tatry.


Pred dvoma týždňami bolo spustené elektronické prihlásenie pre posádky prostredníctvom webovej stránky www.sams-asn.sk. Pár hodín po uverejnení zvláštnych ustanovení sa popradským usporiadateľom prihlásili prvé posádky. Ako úplne prvá bola popradská dvojica Jozef Valluš, Rastislav Babuša s vozidlom Renault Clio RS Ragnotti v rámci Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally. Hneď po nich dorazila prihláška ďalšej domácej posádky v zložení Tibor Kovács, Viliam Pitoňák na vozidle Mitsubishi Lancer Evo IX. Prihlášku už zaslala prioritná posádka Petroltrans Rally Team v zložení Vlastimil Majerčák, Jakub Slovák (Ford Fiesta Rally2), ďalej Martin Koiš, Andrej Kacvinský (obaja Ford Fiesta Rally4), Jiří Pohlídal z Českej republiky, Tomáš Holba (obaja Peugeot 208 R2), Tomáš Polovka (Honda Civic Type R R3), alebo Lukáš Klust (Ford Fiesta R2). V legendách sú prihlásený Mário Krajči (Porsche 924 Turbo), Lieven Demets (Porsche 911), Martin Andrišek (Škoda 130 RS) alebo Augustín Podhájecký (Škoda 100), medzi historikmi Jaroslav Petran (VAZ 21011 MTX Rally) a v rallye pravidelnosti Alex Tabačková (Škoda 105 L) a Gabriel Szenderák (Renault 5 GTR). V pohárovom súboji sa predstavia okrem iného Ladislav Mokran (Renault Clio Sport), Patrik Magyar (Seat Ibiza), Radoslav Fabian (Opel Astra F) a Peter Olejár (Citroën Saxo).


Pripomíname, že uzávierka prihlášok pre aktuálny ročník rally pod Tatrami je stanovená na nedeľu 14. mája úderom polnoci, pričom s redukovaným vkladom už 7. mája.

Ďalší spravodajský servis v rámci 50. PETROLTRANS Slovakia Rallye Tatry 2023 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk, na facebookovom a instagramovom profile.

Roman ORDELT
tlačový tajomník
50. Slovakia Rallye Tatry 2022

Viac informácií