Piate miesto v triede A4 pre Zemana s Konfalom, Pollágovci debutovali v rally

Parádny výkon predviedla v Prešove na 2. Rally Cemjata 2024 posádka ZEKO Racing Teamu, Stano Zeman – Jano Konfal. Druhá posádka s otcom a synom Pollágovcami si zase užila rally debut.


Stano Zeman s Janom Konfalom absolvovali s novou technikou, Renault Clio Rally5 v poradí už štvrté podujatie. Tie predchádzajúce však boli na širokom a teraz sa konečne Clio dostalo aj do lesa, medzi stromy. Stalo sa tak v rámci 2. Rally Cemajata 2024 v Prešove.

„Musím povedať, že napriek tomu, že sme s autom absolvovali slalom, aj amatérsku rally a Slovakia Ring, ma teraz na Cemjate v tom úzkom, medzi stromami dokázalo to auto zase prekvapiť. Možno ani nie tak mňa ako Jančiho. Navyše sme sami sebe dokázali vždy dať pol minúty, čo je na rally strašne veľa. A to ešte v poslednom teste som išiel vyslovene opatrne. Musím zopakovať čo som už povedal. Bola to dobrá kúpa a vôbec to neľutujem,“ povedal Stano Zeman po prejazde cieľovou rampou.


Stano Zeman s Janom Konfalom nakoniec v cieli 2. Rally Cemjata 2024 brali piate miesto v triede A4, kde však treba podotknúť bojovali aj s podstatne silnejšími vozidlami špecifikácie R5, či vozidlami Mitsubishi. Toto umiestnenie, ale aj trináste miesto absolútneho poradia ich nakoniec veľmi potešilo.


V prípade druhej posádky ZEKO Racing Teamu, ktorá sa na trati fanúšikom rally predstavila so Suzuki Swift 1,3 GTi 4x4, to bol rally debut. Miro Pollág si totiž Swifta vyskúšal, ako sme vás už informovali, iba na Slovakia Ringu. Široká trať pretekárskeho okruhu sa však s úzkymi lesnými cestami na Cemjate nedá v žiadnom prípade porovnávať. Miro, navigovaný synom Petrom však nakoniec všetko dobre zvládol.

„Bola to naozaj naša úplne prvá rally súťaž v živote a ja som spokojný, že sme ju dokázali absolvovať celú a dôjsť až na cieľovú rampu. Na výsledok sme vôbec nepozerali, no nakoniec nám v cieli patrilo tretie miesto v triede A1. Musím ale priznať aj to, že sme zažili aj niekoľko veľmi horúcich chvíľ. Ale myslím, že krízovky k rally súťažiam patria, takže nevadí. Som maximálne spokojný,“ doplnil Miro Pollág.


Súťažné posádky ZEKO Racing Teamu budú teraz chvíľku oddychovať a svojim fanúšikom sa opäť predstavia až na pre nich domácom podujatí Rallye Tatry v Poprade počas posledného májového víkendu.


Miro Majláth