Pavol a Štefan Spišákovci ovládli rally pohár aj v Krtíši

Klasifikáciu Majstrovstiev Slovenska v rally doplnila na 11. Rallye Veľký Krtíš aj klasifikácia Slovenského rally pohára. Spomedzi 11 súťažných posádok boli najrýchlejší Pavol a Štefan Spišákovci na Lade VFTS.

Dvojice Slovenského rally pohára absolvovali vo Veľkom Krtíši štyri rýchlostné skúšky. Ako všetci očakávali, najväčší súboj sa odohrával medzi dvojicou posádok a to Tomášom Polovkom s Danielom Turcsányim na Seate Ibiza a bratmi Pavlom a Štefanom Spišákovcami na Lade. Zlomový okamih nastal zrejme na druhej skúške, ktorú po problémoch v interkome Polovku so spolujazdcom vyhrali s veľkým náskokom Spišákovci. Tento náskok síce ich súperi znížili, ale nedokázali ho úplne zmazať, a tak bolo o víťazoch rozhodnuté.

Výborné tretie miesto získali Miroslav Košč s Ľubošom Bačom na Peugeote 206. Štvrté miesto absolútne a prvé miesto v rámci svojej objemovej triedy získali Ján Mašlej so Sofiou Kravčukovou na Citroene Saxo. Domáca posádka Ďurkovič – Kiškováčová, ktorá získala na rampe aj najväčšie ovácie, dojazdila na šiestom mieste.