Odštartovala Rally Vranov 2021

Dnešným podvečerným slávnostným štartom na námestí v centre Vranova nad Topľou odštartovala vranovská rely. Na štart sa postaví 66 súťažných posádok. 

Pôvodne sa do súťaže prihlásilo 67 vozidiel, no jedna posádka sa zo zdravotných dôvodov odhlásila. Administratívnym preberaním tak prešlo 66 posádok. Niekoľko posádok malo problémy pri technickom preberaní, a preto dostali podmienku odstrániť nedostatky do zajtrajšieho rána, kedy vozidlá vyrážajú na súťažné trate.

V piatok sa na preplnenom námestí počas slávnostného štartu predstavilo najviac vozidiel v Motorsport Rally Cupe (MRC), kde evidujeme 38 posádok. Devätnásť súťažných posádok je prihlásených do Voľného pohára a 18 vozidiel do Slovenského Rally Pohára (SRP). 


Ešte skôr, že v sobotu ráno o 8.53 hod. vyrazí na prvý meraný úsek prvé súťažné vozidlo, vyspovedali sme niektorých hlavných favoritov. Tým najvážnejším je Rožňavčan Tomáš Ondrej, ktorý štartuje s číslom jedna a navigovať ho bude Alfred Belovics. Posádka jazdí na vozidle Mitsubishi Lancer Evo IX. 

„S Alfredom sme si už zopár rokov sľubovali, že spolu odjazdíme nejaké preteky: Teraz sme sa konečne časovo zhodli, tak sa ideme zabaviť,“ vraví Tomáš Ondrej „Srnka“. „Samozrejme, že keď už sme tu, tak sa budeme snažiť o čo najlepší výsledok, ale hlavné je si to dobre užiť a zabaviť sa,“ krotí očakávania fanúšikov, ktorí mu však isto budú držať palce.  


So štartovým číslom 2 vyráža na trať vlaňajší víťaz Rally Vranov 2020, Roman Popovič s novým spolujazdcom Matúšom Lejkom. Roman však stále zostáva skromný, keď tvrdí: 

„Druhý úsek je naozaj priam šitý na naše rýchle auto (pozn. Škoda Fabia Rally2 evo), ja sa ale ešte nepovažujem za takého skúseného pretekára. Urobím však, čo budem vedieť. „

Veľkým súperom Popovičovi bol vlani Prešovčan Dominik Benček. Aj v tomto roku Dominik jazdí s Radom Plichtom na Mitsubishi Lancer Evo IX a rovnako môžu pomiešať karty. Ako to vidí Prešovčan vo Vranove?

 „Druhý úsek je pekná trať, ale veľmi rýchla. Neviem, či až nie príliš pre amatérov. Herľany sú v pohode, lebo tam to nie je také rýchle, ale toto... Dúfajme, že sa nikomu nič nestane. A ambície na štarte? No chceme vyhrať MRC. Celkovo si myslím, že najvážnejší ašpirant na  víťazstvo je Tomáš Ondrej,“ prezradil svoj tip Benček. Uvidíme, či bude správny.


So zaujímavým autom reprezentujúcim najmodernejšiu techniku prichádza do Vranova Vlasto Majerčák s Imrichom Ferenczom. Pre Vlasta je to iba tretí štart s moderným Fordom Fiesta Rally3, ktorý je veľmi podobný vozidlám Rally2 (R5), no má asi o sto koní slabší motor. Majerčák si je toho vedomý a podľa toho vstupuje aj do súťaže.

 „Nejaké veľké ambície pred súťažou nemáme. Viac menej to berieme ako test, ale k sa podarí nejaký pekný výsledok, tak to určite poteší. Herľany su stará klasika, ktorú poznáme. Druhý úsek je veľmi rýchly, čo nášmu auto nebude veľmi svedčať a navrch bude mať Mitsubishi. Nuž uvidíme,“ vraví pilot posádky so štartovým číslom tri.

Na súťažné posádky v sobotu 14. augusta 2021 čakajú dve rýchlostné skúšky, ktoré v dvoch sekciách absolvujú dvakrát. Do prvej štartujú ráno pred deviatou hodinou na Herľanoch, a víťaza by sme mali poznať niekedy okolo 13.30 – 14.00 hodiny na slávnostnom vyhlásení víťazov v centre mesta Vranov nad Topľou. 

Ľuboš Kašický
tlačový tajomník

Viac informácií