Na päťdesiaty ročník rally pod Tatrami za päť euro!

Usporiadatelia z AOS klubu Poprad, tak ako rad svetových, európskych usporiadateľov a niekoľkých vybraných slovenských motoristických podnikov sa rozhodli pre výber vstupného na jednotlivé rýchlostné skúšky vrátane servisnej zóny. Na tohtoročný jubilejný 50. ročník PETROLTRANS Slovakia Rallye Tatry (25. - 27. 5. 2023) bola stanovená pre divákov jednotná cena vstupenky vo výške 5 euro. Zakúpením vstupeniek podporíte rally pod Tatrami.


Výber vstupného sa uskutoční po celú dobu rally v areáli servisnej zóny na letisku Poprad-Tatry, shakedowne v blízkosti Šuňavy a všetkých rýchlostných skúškach vrátane mestskej okruhovej RZ v Poprade. Servisný areál bude umiestnený po celý čas rally opäť v priestoroch letiska Poprad-Tatry. Zadarmo bude vstup na piatkový slavnostný štart vrátane popoludňajšej autogramiády (26. mája) a sobotňajší cieľ (27. mája) pred OC Forum na Námestí sv. Egídia v Poprade.

„Organizovanie rally je z roka na rok finančne oveľa náročnejšie, preto sme opäť pristúpili k výberu vstupného. Pre jubilejný ročník tatranskej rally sme upustili od permanentných vstupeniek a zvolili sme vstupenky za veľmi prijateľnú cenu 5 euro na každú RS samostatne. Diváci, ktorí budú sledovať súboje súťažných posádok v diváckych zónach pozdĺž tratí rýchlostných skúšok alebo navštívia servisný areál na popradskom letisku, sa stanú vďaka zakúpeniu vstupeniek pre usporiadateľov tatranskej rally významným partnerom v súčasnej neľahkej ekonomickej dobe. Všetkým ďakujeme za pochopenie a podporu,“ povedal Igor Dzivý, člen organizačného výboru Slovakia Rallye Tatry.


VSTUPNÉ:

Popradskí organizátori pripravili jeden druh vstupeniek tzv. VSTUPENKA v cene 5 € v podobe pásky na ruku . Predpredaj vstupeniek sa neuskutoční, vstupenky zakúpite iba na mieste pred vstupmi do diváckych priestorov na rýchlostných skúškach a pri vstupe do servisnej zóny. Pozor! Platí sa za každú navštívenú RS a servisnú zónu samostatne.

Vďaka vstupenkám sa môžete dostať do všetkých nasledujúcich diváckych priestorov: Piatok 26. mája: servisná zóna letiska Poprad-Tatry, shakedown Šuňava, RS 1, 2. Sobota 27. mája: servisná zóna letiska Poprad-Tatry, RS 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. 


Zóny na sledovanie: shakedown Šuňava (divácke miesta), slávnostný štart a cieľ na Námestí sv. Egídia pred OC Forum (vstup zdarma) – mestský nočný okruh Poprad (divácke miesta) – rýchlostné skúšky Poprad, Vikartovce, Liptovská Teplička, Spišské Bystré (divácke miesta) – servisné parkovisko letisko Poprad-Tatry.  Mapy rýchlostných skúšok sú zverejnené na oficiálnej internetovej adrese: www.rallyetatry.sk 

Vstupenky (pásky na ruku) oprávňujú na vstup do priestorov vymedzených pre divákov na jednotlivých rýchlostných skúškach a umožňujú prístup do servisného areálu (okrem vymedzených priestorov nie je vstup divákov odporúčaný). Diváci sa nesmú v žiadnom prípade pohybovať v zakázaných priestoroch pri trati RS! Prosím dbajte všetky pokyny usporiadateľov na rýchlostných skúškach, dodržujte bezpečnostné pravidlá a tak svojim správaním prispejte k úspešnému priebehu rally.


Ďalší spravodajský servis v rámci 50. PETROLTRANS Slovakia Rallye Tatry 2023 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk, na facebookovom a instagramovom profile.

Roman ORDELT
tlačový tajomník
50. PETROLTRANS Slovakia Rallye Tatry 2023