Na GART RACING čaká predposledná súťaž MRC sezóny

Ambiciózny prešovský tím odchádza na Liptov s dvoma posádkami. V oboch prípadoch sa pritom udiali zmeny na poste spolujazdcov.   


Nastávajúcou súťažou Minirally Liptovské Sliače sa aj Motorsport Rally Cup (MRC) blíži pomaly do záverečnej fázy sezóny. Tento predposledný podnik MRC v tomto roku je navyše bodovaný väčším bodovým koeficientom (1,5) a môže zásadne prehovoriť do priebežného poradia pred finálovým podnikom na polygóne v Kopřivnici (predbežne naplánovaný na 17. novembra 2022). Prešovský tím GART RACING odchádza na Liptov s dvoma posádkami. V oboch prípadoch sa pritom udiali zmeny na poste spolujazdcov. 


Po tímovej premiére populárneho Ďodiho Béreša v Dobšinej si na sedadlo k päťnásobnému majstrovi Slovenska, do Mitsubishi Lancer evo IX, sadne ostrieľaný Radovan Plichta. 

„Viem, že Rado je skúsený co-pilot a myslím si, že nám to bude fungovať,“ vraví Ďodi Béreš. „Pokiaľ ide o auto, tak od Dobšinej sme na ňom urobili veľa práce a ešte nás čaká „brzda“ v Maďarsku a výmena tlmičov. Som presvedčený, že do štartu na Sliačoch všetko stihneme a budeme môcť auto poriadne otestovať pred štartom na Rallye Košice.“ Ďodi ešte na Liptovských Sliačoch neštartoval a tak to pre neho bude miestna premiéra.  


Druhú posádku tvorí Jakub Jačišin a Tadeáš Pivovarníček. Tadeáša sme zvykli vidieť v kokpite s Petrom Bartkom a v tomto prípade je to záskok. Dôležitejšie však je, že po nedobrovoľnom „výlete“ mimo trať v Dobšinej sa tímu GART RACING podarilo Peugeot 206 RC vrátiť znova do formy. Jakub tak bude môcť naďalej bojovať o body v kategórii A3, kde má stále šancu na medailové priečky.

„Žiaľ, havária v Dobšinej nás pripravila o dôležité body, ale stále je všetko otvorené. Na Sliačoch som ešte neštartoval, no počul som, že je to pekná súťaž, aj keď s trochu náročným povrchom. Pokúsime sa však zabojovať a uvidíme, koľko bodov nám to vynesie,“ uvažuje nahlas Jakub Jačišin.


Súťaž v Liptovských Sliačoch sa jazdí už šiestykrát a je zároveň Memoriálom Mariána Golského, ružomberského pretekára, ktorému organizátori takýmto spôsobom vzdávajú hold. Aj tentoraz sa ide na dobre známej štvorkilometrovej trati, ktorá sa jazdí v oboch smeroch. Trikrát si posádky dajú smer „Bežan“ a v druhej sekcii rovnako trikrát smer „Raka“. Spolu má súťaž Minirally Liptovské Sliače 24 ostrých kilometrov, pričom 90% tvorí asfalt rôznej kvality a zvyšok je nespevnený povrch. Slávnostný štart je naplánovaný na piatok 14. októbra 2022 o 20.00 hodine v Liptovských Sliačoch. Ostrý štart súťaže bude potom v sobotu 15. októbra, keď prvé vozidlo vyrazí na trať už o ôsmej hodine ráno. Vyhlasovanie výsledkov sa očakáva približne o 16-tej hodine popoludní.

Ľuboš Kašický

null