MRC otvorí sezónu na Slovakia Ringu

Priatelia motorizmu a rally zvlášť, začína nám nová sezóna 2022.

Riadiaci výbor seriálu MRC 2022 sa znovu virtuálne stretol a prerokoval (prípadne prostredníctvom telefonických vzájomných konzultácií) podmienky pre nadchádzajúcu sezónu.

Po niekoľkonásobných výmenách názorov a návrhov na doplnenie predpisov sme našli vzájomný kompromis a odsúhlasili sme zásady pre priebeh nasledujúcej sezóny.


Spoločne s predstaviteľmi Rally komisie a Technickej komisie (SAMŠ) sme upravili naše technické a bezpečnostné predpisy pre sezónu 2022. Týmto krokom sa takto vytvorili podmienky pre účasť jazdcov, ktorí doteraz jazdili „len“ seriál MRC, aby sa mohli zapojiť aj do oficiálnych súťaží. Samozrejme takto sme aj vytvorili predpoklady pre našu (MRC) prípadnú účasť na niektorých spoločných podujatiach so SAMŠ-om tak, ako tomu bolo v roku 2021 vo Vranove a na Slovakiaringu. Samozrejme naša účasť je podmienená záujmom organizátorov jednotlivých podujatí.

Upravené predpisy budú zverejnené v priebehu februára na našej webovej stránke. Zároveň sme dali dohromady predbežný kalendár podujatí pre túto sezónu.


Kalendár by mal predbežne vyzerať asi takto:

A/ Samostatné MRC podujatia:
1. MRC Kopřivnice, 13.-14. máj
2. MRC Bzenov, 3. – 4. jún,
3. MRC Vranov, 19. – 20. august,
4. MRC Liptov, 2. – 3. september,
5. MRC L. Sliače, 7. – 8. október.

V prípade, že by sa vyskytli nejaké komplikácie, vieme urobiť s p. Mukulaštíkom dohodu na ešte jedno podujatie v Kopřivnici.


B/ Účasť MRC na oficiálnom SAMŠ podujatí (MSR, SRP, RRP) 17. – 20. marec 2022 (dvojdňové podujatie), už bolo potvrdené. V priložených Zvláštnych ustanoveniach nájdete všetky informácie. Takisto aj na podujatí Auto Show v termíne 4. – 5. novembra 2022 na Slovakia Ringu.

C/ Okrem týchto podujatí by MRC mohlo byť za určitých okolností (a hlavne súhlasu kompetentných orgánov SAMŚ) súčasťou aj ďalšieho oficiálneho podujatia 8. – 9. júla v Revúcej.(????)


Takto by sme sa v ideálnom prípade dostali na celkový počet 8 až 9 bodovaných podujatí. Samozrejme, dnes ešte nevieme odhadnúť, či našu činnosť a plány negatívne neovplyvní pandémia.

Predbežne sme sa zhodli na tom, že pri takomto počte podujatí by sa do záverečného bodovania škrtal jeden najhorší výsledok (aj prípadná neúčasť na podujatí). Ak by však podujatí bolo 6, alebo menej, potom by sa žiaden výsledok neškrtal.

Pre sezónu 2022 nebudú použité bodové koeficienty, pretože dĺžka meraných úsekov bude na každom podujatí približne na rovnakej úrovni. Zároveň bolo rozhodnuté, že POSLEDNÉ samostatné MRC podujatie v Liptovských Sliačoch bude mať bodový koeficient 1,5.


Posádky, ktoré budú chcieť bojovať o body do seriálu MRC v roku 2022 už na prvom, dvojdňovom podujatí na Slovakiaringu (18.-30.marca) sa musia zaregistrovať do MRC priloženým Registračným formulárom do 8.3.2022. Úplne vyplnený formulár treba odoslať riaditeľovi seriálu, na adresu uvedenú na spodku formulára. Registrácia posádky bude skompletovaná v bezprostredne pred miestom administratívneho preberania na Slovakiaringu. Toto sa týka aj posádok, ktoré sú (budú) držiteľmi licencií a budú chcieť byť registrované do MRC 2022.

Prihlasovanie na toto prvé podujatie bude realizované zaškrtnutím okienka „RRP“ v online prihlasovacom formulári na stránke: http://www.sams-asn.sk/prihlaska3.php. Ak niektorá z posádok prihlásená na podujatie v rámci seriálu MSR, alebo SRP, prejaví záujem byť klasifikovaná aj v rámci MRC seriálu, musí svoj úmysel oznámiť mailom na adresu: mmajlath@gmail.com. V online formulári sa nedá totiž zaškrtnúť RRP a zároveň SRP!


Pozor! Prihlasovací vklad bude vzhľadom na fakt, že sa jedná o dvojdňové podujatie vyšší. Akékoľvek nejasnosti ohľadom registrácie do seriálu MRC a prihlasovania na toto podujatie rád zodpoviem na tel. čísle: 0908 079 834, alebo 0910 484 986.

Posádky MRC budú na podujatí 3. OMV MaxxMotion Rally SLOVAKIA RING 2022 vyhodnotené v rámci hodnotenia kategórii RRP (bodovanie do seriálu MRC bude samostatne za každý bodovaný deň, pohármi však budú ocenené iba posádky, ktoré dojazdia do cieľa celej, dvojetapovej súťaže).


Priatelia, držme si palce aby nám plány na sezónu 2022 dopadli podľa našich prianí a aby sme ju všetci absolvovali v čo najlepšej forme.

František Debnár,
predseda MRC, o.z.
a riaditeľ seriálu Motorsport Rally Cup.