Miňo Slamčík si po roku opäť vyskúšal Rallye Tatry

Revúčan Miňo Slamčík práve v Poprade debutoval na rally tratiach. Teraz sa sem opäť vrátil, v tomto prípade do Slovenského Rally Poháru. S rovnakým autom a novou spolujazdkyňou.


V minulom roku pri premiére na Rallye Tatry bojoval Miňo v rámci Regionálneho Rally Poháru. V tomto roku poskočil o stupienok vyššie a zaradil sa medzi súťažné posádky bojujúce o body v rámci Slovenského Rally Poháru. Navyše vymenil predchádzajúceho spolujazdca za nežnejšie pohlavie, keď sa po Miňovom pravom boku usadila Petronela Šimčová.

„Je to pre nás opäť niečo nové, keďže ideme v rámci SRP, mám novú spolujazdkyňu a na aute nový podvozok. Budeme štartovať v najobsadenejšej triede, ale aspoň sa bude s kým porovnávať a zistíme ako na tom vlastne sme. Hlavným plánom je pre nás dôjsť až do cieľa,“ povedal v úvode súťaže Miroslav Slamčík.


Hneď po absolvovaní prvej rýchlostnej skúšky, ktorú tvoril mestský okruh v Poprade Miňo s Nelkou zaujali mnohých fanúšikov. Dôvod bol jednoduchý, dosiahnutým časom sa zaradili na druhé miesto absolútneho poradia medzi poháristami a rovnako druhé miesto im patrilo v triede RP3. Pri druhom prejazde mestským okruhom, v tomto prípade už za poriadnej tmy zase Miňo a Nelka prekvapili samých seba, keď absolvovali o jedno kolo menej. Samozrejme za tento priestupok prišiel trest a pád až na desiate miesto v triede. 


V sobotu, na rýchlostných skúškach mimo mesta Miňo rovnako dobre bojoval. V nich si pripísal na svoje konto dve štvrté a jedno tretie miesto v celkovom poradí. V samotnej triede RP3 to bolo jedno druhé miesto a dve tretie. Žiaľ penalizácia z piatkového večera sa dohnať jednoducho nedala. Napriek tomu Miňovi Slamčíkovi a Petronele Šimčovej a ich Honde Civic FN2 patrilo v cieli deviate miesto v triede RP3.

„Priznám sa že som sám z tých výsledkov prekvapený. Nečakal som to, keďže Nelka sa naozaj iba učí ako diktovať. Nikdy v živote to ešte nerobila a tak jej musím dopriať nejaký čas na zaškolenie. Som z toho milo prekvapený ako sa nám to podarilo. Náš cieľ bol dôjsť do cieľa, čo sme splnili a tie časy sú bonus navyše. Chcel by som aj touto formou poďakovať všetkým partnerom MinioS Teamu, každému, kto mi akoukoľvek formou pomohol so štartom a s prípravou nášho auta. Verím, že som ich svojim výkonom potešil,“ doplnil v cieli súťaže Miroslav Slamčík.


Miňa a Nelku teraz čakajú tri voľné víkendy, či sa po nich stretneme na Rally Prešov, to ešte uvidíme.

Miro Majláth