Martin Koči opäť na tratiach slovenského šampionátu.

Po úspešnom testovacom rely preteku v Kopřivnici, kde bola posádka Martin Koči – Imrich Ferencz najrýchlejšia spomedzi 64 súťažiacich, sa tento víkend (18. a 19. júla) začne slovenský šampionát prvými pretekmi  STEELVENT SALGÓ Rally 2020 v Maďarsku. Minuloročný majster Slovenska si zmerá sily s maďarskou a poľskou špičkou v tomto športe.

Po dlhých deviatich mesiacov prestávky sa opäť rozbieha rely sezóna. Komplikácie s Covid 19 spôsobili, že táto „zimná“ pauza bola o niečo dlhšia ako sa plánovalo, ale všetci veríme, že zvyšok sezóny už neovplyvní. Aj preto bola do kalendára Majstrovstiev Slovenska dodatočne zaradená maďarská STEELVENT SALGÓ Rally 2020.

Celková dĺžka trate maďarskej súťaže je 328,30 kilometrov. Jej súčasťou je 9 rýchlostných skúšok, ktoré sa budú konať v jeden súťažný deň a to v nedeľu 19. júla 2020.

Po technickom preberaní sú posádky povinné svoje súťažné vozidlá zaviezť do uzavretého parkoviska, odkiaľ ich vyberú v sobotu večer na slávnostný štart. Prvé súťažné auto na trati RS uvidíme v nedeľu ráno o 7:38 hod.

Dvojnásobný majster Slovenska si svoje nové súťažné vozidlo ŠKODA FABIA Rally 2 evo vyskúšal už na MRC Kopřivnice 2020, kde spolu so svojim staronovým spolujazdcom Imrichom Ferenczom vyhrali podujatie absolútne.

„ V Kopřivnici sme sa cítili výborne a spolupráca so spolujazdcom ako aj celým tímom fungovala bezchybne,“ povedal Martin, no dodal: „po dlhej pauze sa predsa len tešíme viac na klasické rally trate.“

V piatok pred pretekom čaká posádku ešte krátky test automobilu, aby sa navzájom doladili. Na tejto rely bude celá slovenská, maďarská a poľská elita pretekárov (Vince, Koči, Hadik, Grzyb, Turan, Drotár, Melichárek atď.) , takže sa bude na čo pozerať.

„Maďarské trate sú pre mňa nové a preto bude podstatné napísať dobrý rozpis. Čaká nás horúca nedeľa so slušnou porciou kilometrov. Veľmi sa na to teším. Verím, že nás prídu povzbudiť aj naši fanúšikovia zo Slovenska“, s úsmevom dodáva Martin.