LUNA Racing Team ide do Vranova aj s Roman Popovičom

Slovenský LUNA Racing Team sa v rámci Rally Vranov 2021 predstaví s dvojicou súťažných posádok. K stabilnému Kekeňákovi s Bystránom pribudne aj Popovič s Lejkom.


A práve druhý menovaný jazdec, čiže Roman Popovič sa stal v minulom roku absolútnym víťazom vranovskej rally. V tomto roku však prichádzajú zmeny a Roman sa predstaví s novým spolujazdcom, Matúšom Lejkom, ako aj v novom LUNA Racing Teame. Spoločnú premiéru si pritom vyskúšali už pred dvoma týždňami v Kopřivnici, kde vyhrali absolútne, ako aj voľný pohár.

„V Kopřivnici to bolo podujatie zaradené do seriálu MRC a jazdilo sa v podstate na širokých asfaltoch. Vo Vranove to už budú klasické rýchlostné skúšky a to Bankov a Dargov, ktoré vedia poriadne prekvapiť. Verím, že sa nám bude spoločne s Matúšom dariť, aj keď tu teda bude v tomto roku poriadne silná konkurencia,“ povedal úvodom Roman Popovič.


Jedným zo silných konkurentov pre Romana a Matúša bude aj druhá posádka LUNA Racing Teamu, Marián Kekeňák a Zdenko Bystrán jazdiaci na vozidle Ford Fiesta Proto. Keko je v tejto sezóne podstatne lepšie rozjazdený ako Roman a tak bude zaujímavé sledovať ich vzájomné súboje.

„Je pravda, že toho asi mám viac najazdené ako Roman, ale naše Proto so Škodou Fabia R5 sa porovnávať jednoznačne nedá. Z môjho pohľadu a myslím, že aj z pohľadu LUNA Racing Teamu je podstatné, aby sme obaja dojazdili až do cieľa. Toto je náš prvoradý cieľ,“ dodal Marián Kekeňák.


4.Rally Vranov 2021 štartuje v dňoch 13. – 14.8.2021 vo Vranove a jeho okolí. Organizátor pre takmer sedemdesiatku prihlásených súťažných posádok pripravil dvojicu všetkým dobre známych rýchlostných skúšok a to Bankov a Dargov. Štart podujatia je v piatok predstavením súťažiach na štartovej rampe a cieľ v sobotu po dojazde do cieľa po 13:30 hodine.

Miro Majláth