LS Racing Team do Kopřivnice v plnej zbroji

Slovenský LS Racing Team sa v rámci MRC Kopřivnice 2020 predstaví v kompletnej zostave štyroch súťažných posádok.

Prípravy na prvé podujatie Majstrovstiev Slovenska v rally 2020 sú už v plnom prúde. Nezaháľa ani nový LS Racing Team, ktorý počas soboty využije príležitosť, ktorú ponúka ďalšie kolo seriálu Mini Rallycup. To sa bude konať na Morave, v Kopřivnici a LS Racing Team tu bude spoločne so štyrmi súťažnými posádkami najpočetnejším rally tímom.


Areál Polygón Tatra v Kopřivnici už dlhšiu dobu využívajú priaznivci motoristických športov na organizovanie síce menších, ale o to náročnejších podujatí. Bodaj by aj nie, polygón pri správnom nasmerovaní tratí ponúka nesmierne veľa možností, od krásnych asfaltových tratí, cez úseky so šotolinovým podkladom, ale aj niekoľko horizontov na ktorých súťažné autá doslova lietajú vzduchom.

Všetky spomínané podmienky si teraz premiérovo vyskúša aj slovenský LS Racing Team. Chýbať Tibor Kovács s Petrom Dovalovským, pričom sa dvojica predstaví v spolupráci s vozidlom Mitsubishi Lancer. 


Vo vozidle Mitsubishi Lancer EVOX sa zase predstaví Ivan Mutňanský a Martin Španko. V ich prípade to síce nebude premiéra v kopřivnickom areáli, napriek tomu si jazdu určite poriadne vychutnajú. 

Medzi dvojkolkármi sa už tradične predstaví dvojica Tomáš Polovka a Daniel Turcsányi, ktorí prítomným divákom ukážu ako jazdí ich osvedčený Seat Ibiza s ktorým dojazdili v minuloročnej sezóne na druhom mieste v Slovenskom rally pohári.


Marek Jalč s Tomášom Kocúrom si pri svojom comebacku už Hondu Civic TypeR vyskúšali na Slovakia Ringu, tu však už pôjde nielen o širokú trať, ale aj o úzke trate, takže všetko bude trochu inak.

„Štart veľkých slovenských rally majstrovstiev sa už konečne blíži a tak našim cieľom bolo, aby si mohli všetky naše súťažné posádky vyskúšať techniku a zároveň sa poriadne rozjazdiť. To sa v Kopřivnici všetko dá a tak sa uvidíme na štarte. Samozrejme toto všetko by nešlo bez podpory partnerov, ktorým veľmi pekne ďakujem,“ povedal Lukáš Saksa, manažér slovenského LS Racing Teamu.


Podujatie MRC Kopřivnice 2020 odštartuje v sobotu 4.7.2020 v areáli Polygón Tatra Kopřivnice. Ako sa podarí túto súťaž zvládnuť posádkam slovenského LS Racing Teamu vás budeme samozrejme opäť informovať.

Miro Majláth