LL racing team po náročnom víkende v Tatrách s veľkým úsmevom na tvári

Slovenský rally jazdec Lukáš Lenger spolu so svojim tímom LL racing team, má za sebou úspešné účinkovanie na prestížnom podujatí 51. Liqui Moly Slovakia Rallye Tatry. Po niekoľkých náročných horúcich dňoch za volantom potvrdil svoj rastúci talent a odhodlanie v rally športe.

Lukáš a jeho tím vykonali po Kopnej dôkladnú kontrolu a niekoľko technických úprav na svojom vozidle. „Skontrolovali sme motor a urobili sme detaily na elektrike vrátane zapojenia rampy. Najväčším prínosom bol však nový podvozok od spoločnosti Protlum, čo bola najlepšia investícia do auta po motore,“ uviedol Lukáš.


Pred štartom Rally Tatry neboli očakávania jasné, keďže nebol priestor na testovanie nového podvozku. Mestský okruh bol pre Lukáša a jeho tím známy z minulého roka, hoci tento rok sa jazdilo opačne.

„Tento rok sme v jednej zákrute zašli mimo a museli sme cúvať, čo nás stálo pár sekúnd. Druhý deň sme to však dobehli,“ opísal Lukáš.


Napriek minimálnemu spánku pokračovali Lukáš s Adamom v jazde od rána na plný plyn. Počas dňa to bolo veľmi náročné vzhľadom na to, že v servise nemali nikoho a museli si všetko robiť sami.

„Sobota priniesla krásne rýchlostné skúšky. Prvú rundu sme išli s rešpektom, ale postupne sme pridávali,“ povedal Lukáš.


Ich cieľom bolo nielen dôjsť do cieľa, ale aj dosiahnuť výsledok, čo sa im podarilo. Súboj v triede bol napínavý. Krásne súboje zvádzali s Erikom Meliorisom. Poslednú rundu Lukáš s Adamom poriadne zatiahli. Napokon v cieli obsadili krásne tretie miesto v triede 15 a celkovo 27. miesto. Čerešničkou na torte bol 22. čas na poslednej power stage.

 „Získali sme skúsenosti z predchádzajúcich pretekov v Česku a preniesli sme ich do tohto preteku. Vieme, kde máme medzery a budeme sa naďalej zlepšovať,“ dodal. Lukáš verí, že po toľkých úpravách je ich auto pripravené na celú sezónu.

 

„Naša vízia je len jazdiť a pridávať. Verím, že spolu s mojím spolujazdcom Adamom dokážeme priniesť domov ďalšie trofeje,“ vyjadril Lukáš svoje odhodlanie.

Veľká vďaka patrí samozrejme rodine, priateľom a všetkým, ktorí ich prišli povzbudiť. Osobitne Lukáš poďakoval svojim sponzorom: Gaja Trade, Eso Autodiely, N-Weld, Tomášovi Bindasovi, odťahovke Magyar, Vladovi Sumecovi a Gabimu spolu s celým GT Engines.


Lukáš Lenger a jeho tím sú pripravení na ďalšie výzvy a tešia sa na ďalšie preteky, kde opäť preukážu svoje schopnosti a odhodlanie v rally športe. Rally Prešov už klope na dvere. Vidíme sa tam všetci spolu už 28.-29. júna.

Michal Tiňo