Liptovské Sliače vyhral Baran pred Kysuckým a Mutňanským

5. ročník Minirally Liptovské Sliače, Memoriál Mariána Golského sa v tejto sezóne jazdil ako tretie podujatie série MRC. 


Aj napriek októbrovému dátumu sa vydarilo nádherné jesenné počasie a na suchej trati predvádzali súťažné posádky parádne výkony. Jednoznačným favoritom bol skúsený Ivan Mutňanský, so spolujazdcom Martinom Špankom, ktorí s vozidlom Mitsubishi Lancer Evo X dokázali odjazdiť najrýchlejší čas celého podujatia. Bánovčania sa však na jednom z úsekov dotkli spomaľovacích retardérov a nekompromisné pravidlá im nabalili štyridsaťsekundovú penalizáciu, ktorá ich odsunula napokon na tretie miesto v absolútnom poradí. 

„Som sklamaný,“ priznal Ivan Mutňanský. „Prakticky som ani nezaregistroval, že sme škrtli spomaľovač. Podľa mňa sú to veľmi prísne pravidlá, ale musíme to rešpektovať.“ 


Druhý najrýchlejší čas vyjazdil Maroš Kysucký s Timeou Vojtkovou na Volkswagene Polo Proto. Aj oni však „zhrešili“ na retardéroch a dvadsať trestných sekúnd ich pripravilo o lepší výsledok. Z absolútneho víťazstva sa tak nakoniec radovala posádka Peter Baran a Adriana Oršuľová, ktorí prešli s Volkswagenom Polo Proto celú trať bez penalizácie.


Pre úplnosť si povedzme aj víťazov jednotlivých tried. V tej najsilnejšej triede A4 teda najviac bodov pripísal Peter Baran. Výborne si počínal Lipták Igor Piatka (spolujazdec Ďuro Ďubek), ktorý s „roztancovanou“ Ladou VTFS predviedol parádny výkon a nielenže vyhral triedu Z6, ale patrí mu aj štvrté miesto absolútne! Tradične silnú triedu A3 vyhral Richard Baran (Adriana Baranová) na Honde Civic. Treba však dopovedať, že najrýchlejší bol Spišiak Tomáš Polovka (Seat Ibiza), ktorého však penalizácia odsunula až na druhé miesto.


Triedu A2 vyhrala posádka Andrej Turanský a Marián Turanský (Honda Civic) a Triedu A1 ovládla dvojica Miro Jakub a Jožo Čižmár (Opel Corsa). V triede Z5 vyhrali Miro Krajčovič a Marián Hanuš (Škoda 1000 MB), pričom súbežne sa jazdiaci Voľný pohár pre posádky mimo tried MRC najlepšie zajazdila posádka Peter Dubecký a Marek Daník na Subaru Impreza STi.

„Som šťastný, že máme úspešne za sebou ďalší ročník našich pretekov a že všetko dopadlo dobre. Vyšlo nám počasie a vyhli sa nám vážnejšie havárie. Verím, že všetci si dobre zajazdili a užili si to. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na príprave podujatia a podporili nás. Zvlášť pánovi starostovi Fričovi, pánovi predsedovi Družstva a členom nášho organizačného výboru. Dovidenia v sezóne 2022.“

FOTOGALÉRIA