L Racing s Cvrčekom na Rally Bohemia

Tradícia automobilových súťaží je v susednom Česku bohatá. A nielen to. Z výrobných liniek v Mladej Boleslavi vychádzajú autá najobľúbenejšej značky Čechov a Slovákov. Na trate rely odtiaľ štartujú aj špičkové Škody Fabie R5. A tiež jazdci ako Věroslav Cvrček ml., ktorý uplynulý víkend v rodnej Boleslavi absolvoval pre L Racing slávnu Rally Bohemia.

Bol to už 47. ročník tejto legendárnej súťaže, ktorá popularitou siaha aj na európsku "Barumku" v Zlíne. Rally Bohemia bola nielen o krásnych, no náročných tratiach, ale aj o premenlivom počasí. To vzápätí ponúklo lotériu s výberom pneumatík a predviedlo šikovnosť samotných posádok (najmä v sobotnej etape). Dvojdňová súťaž predstavovala 157,36 súťažných kolometrov rozdelených do 18 rýchlostných skúšok v okolí M. Boleslavi a Liberca.

Posádka Věroslav Cvrček-Tomáš Prokorát osedlala Škodu Fabiu R5 po prvýkrát tento rok. V najsilnejšej možnej konkurencii s menami ako (celkový víťaz) Václav Pech ml., či Jan Kopecký, skončili Věroslav s Tomášom na výbornom 10. mieste.

Věroslav Cvrček ml.: "Rally Bohemia je pre nás najdôležitejšia rely sezóny. Žiaľ, išlo o prvú súťaž roka a ja s Tomášom sme nemali šancu zvyknúť si na Fabiu R5. Nakoniec sme radi, že sa naša domáca súťaž vôbec konala. Bola nádherná, náročné trate v krásnom prostredí, skvelá atmosféra. Za daných podmienok pre nás ani nemohla lepšie dopadnúť. Bez akýchkoľvek problémov sme dokončili každú skúšku so stabilnými časmi okolo 10. miesta. Pozitívna je aj strata na víťaza rýchlostnej skúšky v prepočte na kilometer, ktorá sa často pohybovala okolo 1 s, niekedy aj menej. Najviac si cením druhý prejazd dlhej RS Radostín, kde sme dostali 0,85 s / 1 km od chalanov, ktorí šli úplne na doraz a bojovali o celkové víťazstvo. Samozrejme, stále mám túžbu sa zlepšovať, takže sa pokúsim absolvovať čo najviac štartov v ďalších súťažiach. Veľmi ďakujem za podporu tímu L Racing, bez ktorého by náš štart nebol vôbec možný. Som rád, že naša dlhoročná spolupráca pokračuje aj v tejto sezóne."

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: "Tím L Racing sa v tejto skrátenej a krízovej sezóne môže skutočne tešiť zo širokého portfólia podujatí a disciplín, kde nás reprezentujú talentovaní pretekári. Tentokrát to bol náš dvojnásobný Majster Slovenska v kopcoch Věroslav Cvrček, ktorý sa opäť na chvíľu posadil do vozidla rely. V takej náročnej konkurencii a za daných podmienok dosiahol skutočne obdivuhodný výsledok a my mu už teraz držíme palce pri ďalších štartoch."