Kesko Racing pokračuje s Fuskom a Kekeňákom vo Vranove

Fero Fusko s Dušanom Kekeňákom, po minulotýždňovom Rajde Rzeszowski, sa predstavia opäť vo farbách Kesko Racing Teamu počas nadchádzajúcej soboty vo Vranove.Nie celkom vydarené štvrté kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2021, Rajd Rzeszowski, Fera s Dušanom poriadne potrápilo. Najskôr museli odstúpiť z dôvodu prasknutého spojkové valčeka. Po jeho výmene reštartovali do druhej etapy, ktorú síce dojazdili až do cieľa a brali potrebné body do celkového hodnotenia seriálu, Seat Leon TDi však počas nej išiel iba v núdzovom režime motora a tak sa veľmi nezabavili. Teraz si chcú napraviť chuť v rámci 4. Rally Vranov 2021.

„To Poľsko treba rýchle zabudnúť a pozerať sa dopredu. Auto sme skontrolovali a malo by fungovať zase dobre. Do vnútra niektorých súčiastok však človek nevidí, tu ostáva len veriť, že budú všetky fungovať ako majú. Našim cieľom je poriadne odskúšať Seat Leon TDi, jeho celkovú funkčnosť a urobiť si zase trochu radosť z poriadnej jazdy na rally trati. Som rád, že nám túto možnosť Kesko Racing Team povolil. Budeme sa snažiť o čo najlepší výsledok pre tím ako aj jeho obchodných partnerov,“ povedal Fero Fusko pred štartom vo Vranove.


Podujatie 4. Rally Vranov 2021 je zaradené do seriálu Slovenský Rally Pohár, ktorý je zastrešovaný Slovenskou asociáciou motoristického športu, ale aj ako Voľná súťaž a navyše aj do seriálu MRC. Organizátor pripravil pre takmer sedemdesiat prihlásených súťažných posádok trať o celkovej dĺžke takmer 165 kilometrov. V tomto počte je započítaných aj viac ako 42 kilometrov, ktoré tvoria rýchlostné skúšky. Štart súťaže je plánovaný na piatok (13.8.2021) od 18:00 hodiny predstavením súťažiacich na štartovej rampe. „naostro“ súťažiť sa začína v sobotu (14.8.2021) od 8:30 hodiny a cieľ je plánovaný od 13:30 hodiny.

Miro Majláth