Kesko Racing budú na 50. Rallye Tatry 2023 reprezentovať bratské dvojice

Najstaršia slovenská rally súťaž, ktorá už po päťdesiaty krát odštartuje aj v tomto roku v Poprade. Medzi stovkou prihlásených figuruje aj dvojica posádok slovenského Kesko Racing Teamu.


V minulom roku piate miesto absolútneho poradia, to bola posádka rožňavského Kesko Racing Teamu, Marián Kekeňák – Zdenko Bystrán jazdiaci na vozidle Ford Fiesta Proto. V tomto roku vo Forde Fiesta Proto však nebude sedieť spomnaná dvojica, keďže Zdenka vymení Mariánov brat Dušan. 

„V minulom roku to bolo fakt výborné. Auto fungovalo perfektne, Zdeno rovnako a myslím si, že pomohla aj nová značka pneumatík, ktorú sme v Poprade išli. V tomto roku pôjdeme spolu s bratom, nebude to prvýkrát, takže vieme do čoho ideme. Trate by podľa časového harmonogramu mali byť v podstate rovnaké. Samozrejme budeme sa snažiť urobiť čo možno najmenej chýb a umiestniť sa čo najvyššie. Vieme však, že to nebude ľahké,“ zhodnotil Marián Kekeňák.


Rovnako dobre zabojovala v Poprade v minulom roku aj bratská posádka, Kamil a Erik Švecovci. Vyhrali triedu 6, ale aj kategóriu 2WD. To všetko bolo ešte z predchádzajúcou technikou Peugeot 208 R2. Ten, ako už všetci vieme, vystriedala v tohtoročnej sezóne novšia v podobe Peugeotu 208 Rally4, s ktorou už v tomto roku oslavoval druhé miesto v triede 5 na Slovakia Ringu, ale aj na prvenstvo na Kopnej. V absolútnom poradí brali Kamil s Erikom dve tretie miesta v rámci seriálu Majstrovstvá Slovenska v rally 2023. 

„Zatiaľ je to dobré, s autom sa mi už podarilo zžiť, takže ideme naplno do toho. Rýchlostné skúšky pod Tatrami sú však zradné a veľa bude záležať aj od počasia, či zaprší, alebo nie. Tu sa totiž počasie mení veľmi rýchle a v takom prípade veľmi záleží na tom, či sa nám podarí správne obuť. Múdrejší budeme v sobotu večer,“ doplnil Kamil Švec.


50. Rallye Tatry 2023 odštartuje v dňoch 26. – 27.5.2023. Organizátor pre účastníkov slovenského šampionátu v rally pripravil súťaž, v rámci ktorej absolvujú najskôr v piatok (26.5.2023) podvečer a večer dve rýchlostné skúšky priamo v meste Poprad a následne v sobotu (27.5.2023) ďalších osem mimo mesta. Cieľ súťaže je plánovaný v sobotu od 17 hodiny 20 minúty.


Miro Majláth