KEKO Racing s Kekeňákom a Bystránom v Poprade zabojovali dobre

Napriek faktu, že tohtoročné Rallye Tatry bolo už druhým kolom slovenského rally šampionátu, Marián Kekeňák a Zdenko Bystrán sa fanúšikom rally predstavili v Poprade prvýkrát v tomto roku. 


Marián Kekeňák nám už v rámci prvého kola pretekov automobilov do vrchu oznámil, že v tohtoročnej sezóne chce spoločne s KEKO Racing Teamom absolvovať všetky rally súťaže, ako aj preteky automobilov do vrchu. Ale iba tie, ktoré sa konajú na domácej pôde. A keďže slovenský rally šampionát odštartoval prvým kolom na Morave, Keko so Zdenkom sa teda prvýkrát ukázali až v Poprade.

„Zatiaľ som okrem Slovakia Ringu v aute vlastne nesedel. Rýchlostné skúšky, ktoré organizátor pripravil budú pre nás nové, voľakedy v minulosti sme ich išli, ale opačne. Samozrejme bude veľa záležať na rozpise, ale verím tomu, že ten máme napísaný dobre. Nechcem to nejako tlačiť, uvidíme ako sa ráno rozbehneme. Čo bude podstatné, bude počasie. Aby sa nám nestalo, že zo servisu odídeme na suchých a na rýchlostkách bude potopa,“ začal s rozprávaním Marián Kekeňák.


Prvou rýchlostnou skúškou bol piatkový nočný mestský okruh v Poprade. V cieli tohto testu patrilo Kekovi a Zdenkovi tretí najrýchlejší čas v triede 11, ale aj dvanáste miesto absolútneho poradia. Ďalšie rýchlostné skúšky celé štartové pole absolvovalo až v priebehu soboty.

„V prvej rýchlostke som to trošku podcenil a trošku nám súperi ušli. Ale od druhej to už bolo dobré, teda až do štvrtej, kde my zhaslo v jednej odbočke auto a chvíľu trvalo kým som znovu naštartoval. Pomaly sa dostávame do tempa a myslím, že to už bude iba lepšie a lepšie.


Po tomto rozbehu čakala na súťažiacich v Poprade už iba posledná sekcia súťaže, ktorá v sebe zahŕňala dve rýchlostné skúšky v Spišskej Magure. V tomto momente sa stalo to, o čom Keko hovoril v úvode. Zo servisnej zóny všetky vozidlá vyrazili na suchých pneumatikách. Na prvej z dvojice rýchlostných skúšok bolo ešte sucho, no pred štartom posledného testu prišla silná búrka.

„Priznám, že som všetko vsadil na tú poslednú rýchlostku, tam som chcel zatiahnuť, no počasie bolo proti mne. Som nakoniec rád, že sme tu, mali sme jednu veľkú krízovku, ale našťastie sa mi ju podarilo ustáť. Dopadlo všetko dobre, myslím, že tretie miesto v triede 11 a štrnáste miesto absolútneho poradia pri tej konkurencii čo sa v Poprade zišla nie je zlé. Verím, že spokojní budú aj partneri KEKO Racing Teamu a samozrejme by som im aj touto cestou rád poďakoval. Vďaka patrí aj mojim mechanikom a všetkým čo ma akokoľvek podporujú,“ uzavrel rozprávanie Marián Kekeňák.

S KEKO Racing Teamom sa opäť vidíme v polovici mesiaca jún na pretekoch automobilov do vrchu, konkrétne na XII. Oždianskych serpentínach 2024.