Druhé miesto absolútneho poradia pre RUFA-MOTOR SPORT na Rajd Ślaska 2020

Druhé kolo poľských rally majstrovstiev sa odohralo na podujatí Rajd Ślaska 2020. Posádke Grzyb – Poradzisz a slovenskému RUFA-MOTOR SPORT tu patrilo druhé miesto absolútneho poradia.

Takmer stodvadsať súťažných posádok odštartovalo v rámci druhého kola tohtoročných poľských rally majstrovstiev. To sa konalo na podujatí pod názvom Rajd Ślaska 2020. Účastníkov poľského rally šampionátu čakala jednodňová súťaž, ale aj takmer sto „ostrých“ kilometrov. Tie boli rozdelené do siedmych samostatných rýchlostných skúšok. A treba povedať, že na nich sa odohrávali nesmierne krásne, ale zároveň aj veľmi napínavé súboje v ktorých jednu z hlavných úloh hrala posádka slovenského RUFA-MOTOR SPORT Teamu, poliaci Grzegorz Grzyb a Michal Poradzisz, jazdiaci na Škode Fabia R5 EVO2. Po neúprosnom súboji, ktorí Grzegorz s Michalom zvádzali s konkurenciou reprezentujúcou továrenský Hyundai Rally Team, im v cieli patrilo druhé miesto absolútneho poradia, pričom za víťazmi zaostali iba o 7,3 sekundy.

„Bola to naozaj veľmi napínavá súťaž. Grzegorz s Michalom vyštartovali do tejto súťaže výborne, hneď prvú rýchlostnú skúšku vyhrali, v nasledujúcom teste síce o prvenstvo prišli, ale hneď na ďalšej rýchlostnej skúške si ho vzali späť. Keď pripočítame tri vyhrané testy zo štyroch v prvej sekcii, bolo jasné, že túto časť súťaže vyhrali. V druhej sekcii boli v pláne tri rýchlostné skúšky, v nich však bola o chlp rýchlejšia konkurenčná posádka. Prehrali sme iba o 7,3 sekundy, čo pri fakte, že sme bojovali proti posádke s továrenskou podporou, vôbec nebolo zlé. Tešíme sa z druhého miesta a ďalších bodov do poľského rally šampionátu. Moja veľká vďaka patrí nielen posádke, ale aj mechanikom TopCars za výbornú prípravu auta a v neposlednom rade aj partnerom tímu a fanúšikom za podporu,“ opísal dianie na Rajd Ślaska manažér RUFA-MOTOR SPORT Teamu.

Slovenský RUFA-MOTOR SPORT Team spoločne s Grzybom a Poradziszom by sa mali predstaviť v polovici mesiaca október na Rally Košice 2020.