Dombyovci si naplno užili 50. Rallye Tatry 2023

Manželia Rudolf a Katarína Dombyovci spoločne s vozidlom BMW 318 Ti Compact sa predstavili v rámci 50. Rallye Tatry 2023. Výsledok ? Piate miesto absolútne v SRP a štvrté v triede RP3.

Napriek faktu, že Rudy s Katkou absolvovali už v živote množstvo rally súťaží,  tatranská rally bola pre nich absolútnou novinkou. 

„Ideme tu prvýkrát. Rýchlostné skúšky sú asi najkrajšie na Slovensku aké sme kedy išli, sú však aj veľmi rýchle, technické a náročné. Auto máme pripravené dobre, len zdá sa, že bude lotéria aké zvoliť obutie. Sem, tam pokvapkáva, takže uvidíme ako sa to vyvinie, či pôjdeme na suchu, alebo sa budeme šmýkať,“ povedal Rudy Domby pred štartom Petroltrans 50. Rallye Tatry 2023.


Presne ako Rudy predpovedal, trafiť správne obutie na večerný mestský okruh bola veľká hádanka, ktorú nie celkom dobre vyriešili. Prispelo k tomu aj jeden a pol hodinové čakanie pred štartom, kde pneumatiky vychladli a hlavne spočiatku neplnili poriadne svoju funkciu. V rámci prvého prejazdu Rudymu a Katke patrilo deviate miesto celkového SRP poradia. V druhom prejazde mestským okruhom to už bolo lepšie, posádka volila iné obutie a hneď z toho bolo šieste miesto.


V sobotňajších rýchlostných skúškach, ktoré sa konali mimo mesta Poprad už Rudy s Katkou podávali dobrý výkon. V prvej sobotňajšej rýchlostnej skúške pri ich menách svietil piaty najrýchlejší čas, v druhom teste dojazdili na druhom mieste. V poslednej rýchlostnej skúške žiaľ dojazdili až na deviatom mieste celkového poradia v rámci Slovenského Rally Poháru.

„Sme v cieli a to je podstatné. Bez akýchkoľvek problémov, bez jediného škrabanca na aute. Dosahovali sme aj dobré časy v porovnaní so súpermi, čo je fajn. Neprišli sme sem vyhrať, prišli sme si užiť tatranskú premiéru čo sa aj podarilo. Už sa tešíme na ďalšiu súťaž,“ doplnil Rudy Domby v cieli.


Ďalšou súťažou v rámci Slovenského Rally Poháru bude podujatie Rally Prešov, kde by sme sa s Rudym a Katkou mohli opäť stretnúť.

Miro Majláth