Dobšinská rally sa odohrá na úseku Poloma

Organizátori z AOS klub Poprad našli na prvý ročník LA CONTROL RALLYE (30. septembra – 1. októbra) centrum v historickom baníckom meste Dobšiná, ktoré sa v motoristickom svete preslávilo európskymi pretekmi automobilov do vrchu pod názvom Dobšinský kopec. V itinerári súťaže nájdeme iba jeden úsek rýchlostnej skúšky Poloma, ktorá sa pôjde hneď trikrát. Záštitu nad podujatím prevzal primátora mesta Dobšiná Ján Slovák.


Jesenná rally v Dobšinej je zaradená do týchto súťaží: Slovenský Rally Pohár - 3. podujatie (SRP), Regionálny rally pohár, Motoršport Rally Cup (MRC) - 4. podujatie, Pohár Organizátora (PO) a Rally Legend (RL). Riaditeľstvo súťaže je situované v budove Mestského úradu na ulici SNP, kde bude umiestnené aj tlačové stredisko. Pre fanúšikov pripomíname, že v piatok 30. septembra prebehne pred radnicou od 16. hodiny slávnostný štart. Súťažné vozidlá budú umiestnené hodinu pred štartom v uzavretom parkovisku na dobšinskom námestí. Na rovnakom mieste bude v sobotu 1. októbra cieľ súťaže spojený s odovzdávaním cien najlepším posádkam. Program bude viesť moderátor Slavomír Kuchár, známy hlas z vrchárskeho podniku Dobšinský kopec. Okrem samotnej súťaže sa v piatok podvečer o 18. hodine uskutoční aj naplánované stretnutie jazdcov a Rally komisie, kde sa odprezentujú pripravované zmeny pre rok 2023 a pokračovanie slovenskej rally.


Servisné parkovisko nájde azyl v rozľahlých priestoroch spoločnosti EUROBUS, na konci mesta Dobšiná v smere do Rožňavy. Samotná súťaž sa pôjde v sobotu 1. októbra a na štartové pole takmer šesťdesiatich posádok čaká trať v dĺžke 191,90 km. Obsahuje tri rýchlostné skúšky na úseku s názvom Poloma, medzi Gemerskou Polomou a Hnilcom v celkovej dĺžke 35,40 km. Posádky poznajú túto skúšku v opačnom smere z tohtoročného ročníka Slovakia Rallye Tatry a predchádzajúcich podujatí Gemer alebo Rallye Rožňava.

„Podstatná časť rýchlostnej skúšky vedie do stúpania s množstvom vracákov a záverečná časť tvorí prudký zjazd. Celý technický úsek rýchlostnej skúšky sa ide v lesnom prostredí a nemá žiadnu dlhšiu rovinku. Nevýhodou je, že RS-ka je pre divákov dostupná iba pešo od štartu alebo cieľa,“ povedal Igor Dzivý, člen organizačného výboru LA CONTROL RALLYE.


Prvé vozidlo štartuje zo servisného parkoviska o 8.30 hod., v cieli súťaže sa objaví o 14.20 hod. Na cieľovej rampe bude aj rozdelenie cien.

Ďalší spravodajský servis v rámci 1. LA CONTROL Rallye 2022 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Uverejnené budú postupne na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk, na facebookovom a instagramovom profile.

Roman ORDELT
tlačový tajomník
1. LA CONTROL Rallye 2022

Viac informácií