David a Zdenka Bartošovci najrýchlejšou posádkou SRP v Poprade

Bartošovcov mali možnosť fanúšikovia rally sledovať naposledy na Rally Košice v minuloročnej sezóne. Vtedy sa stali víťazmi triedy RP4 za rok 2022. Teraz boli najrýchlejšou posádkou v Poprade. 

„Jubilejnú, 50. Rallye Tatry 2023 sme si ako Tatranci nemohli nechať ujsť. Síce v tohtoročnej sezóne sme veľa súťaží neplánovali odjazdiť, ale doma sme museli nastúpiť. Plán je jednoznačný, obhájiť minuloročné víťazstvo, tak dúfam, že sa to aj podarí splniť,“ oznamoval pred štartom súťaže David Bartoš.


Mitsubishi Lancer EVO IV  s Davidom a Zdenkou malo ešte pred Tatrami absolvovať Rally v Sečovciach. Tu žiaľ musela posádka odstúpiť kvôli poruche difernciálu. Ten David poskladal a namontoval až vo štvrtok pred popradskou súťažou, čiže na štart sa David a Zdenka postavili s nevyskúšaným autom. A tak iba dúfali, že bude všetko v poriadku. Navyše si David musel zvykať aj na nejaké nové nastavenia. Na skúšanie, či je všetko v poriadku tak ostal iba piatkový mestský okruh. Všetko však dopadlo dobre a David so Zdenkou po dvoch prejazdoch mestským okruhom „svietili“ vo výsledkovej listine na prvom mieste v rámci hodnotenia Slovenského Rally Poháru.


V sobotu na účastníkov Slovenského Rally Poháru, po dvoch piatkových úvodných rýchlostných skúškach čakali ďalšie tri. Z nich David so Zdenkou vyhrali síce iba jednu, napriek tomu si svoj náskok ustrážili a v cieli ich náskok na druhú posádku celkového poradia bola viac ako dvadsať sekúnd. To znamenalo, že cieľ, ktorý si stanovili pred podujatím do bodky splnili.

„Ja sa veľmi teším, je to jubilejný ročník a nám sa podarilo splniť náš cieľ. Išli sme do toho naplno, veď motoršport je srdcovka. Auto fungovalo ako malo, samozrejme chybičky tam nejaké boli, ale potiahli sme to a výsledok sa dostavil. Myslím, že všetko fungovalo ako malo. Naša vďaka patrí partnerom, mechanikom, našim rodinám a každému, kto nám akoukoľvek formou pomohol odštartovať,“ doplnil David Bartoš v cieli súťaže.


O mesiac po Rallye Tatry odštartuje ďalšie slovenské rally podujatie, v tomto prípade sa tak stane v Prešove. A tam by sme mali mať možnosť Bartošovcov sledovať znovu.

Miro Majláth