Bzenov priniesol Slamčíkovi a Dachovi nové skúsenosti

Po premiére na Rallye Tatry pokračovala posádka Miroslav Slamčík a Richard Dacho v získavaní ďalších skúseností na Rally Bzenov.


Podujatie zaradené do seriálu MRC v Bzenove odštartovalo prvýkrát. Organizátorom pripravená trať sa skladala z jednej rýchlostnej skúšky, ktorú súťažné posádky absolvovali celkovo trikrát. Miro Slamčík s Rišom Dachom jazdiaci na Honde Civic FN2 počas celej súťaže neustále zrýchľovala a výsledkom bolo tretie miesto v triede B7, ako aj šestnáste miesto absolútneho poradia.

„Rýchlostná skúška na ktorej sa súťaž jazdila sa mi páčila a veľmi mi pripomínala našu domácu rýchlostnú skúšku Železník. Žiaľ, išli sme na toto podujatie s informáciou, že trať má byť viac menej asfaltová. Aj z tohto dôvodu sme zobrali so sebou iba suché gumy. Navyše sme na súťaž išli ešte stále so sériovým podvozkom. Napriek predpovedi pekného počasia začalo v Bzenove ráno pršať a my sme mali hneď asi v siedmej zákrute poriadnu krízu, tak som si povedal, že nám o nič nejde a netreba zbytočne rozbiť auto a tak som prvú rýchlostnú skúšku doslova vypustil. Tak vyzeral aj nás dosiahnutý čas. V druhom prejazde sme si sami sebe naložili viac ako pol minúty a v treťom sme tento najrýchlejší čas ešte o skoro o desať sekúnd vylepšili. Ale treba povedať, že súťaž bola poriadne namáhavá a to aj z dôvodu množstva vyťahaného bordelu na trati a nemožnosti niečo predvídať. Pre nás bolo podstatné hlavne to, že sme sa mali možnosť na ťažkej trati poriadne povenovať rozpisu, keďže ten je ešte stále našou slabinou. Umiestnenie nás potešilo, ale hlavne sme získali ďalšie veľmi cenné skúsenosti, ktoré určite v budúcnosti zúročíme,“ opísal Rally Bzenov Miroslav Slamčík.


Teraz pre Mira a Riša ostávajú voľné víkendy a ešte nie je úplne jasné na ktorom podujatí sa opäť predstavia.

Miro Majláth