Búš Racing splnil premiérové ciele

Ľuboš Búš spoločne s Petrom Baranom sa predstavili v rámci Slovenského Rally Pohára na Steelvent Salgó Rally 2020. Ich debut sa vydaril a do priebežného hodnotenia si pripísali body za štvrté miesto celkového poradia.

Pre Ľuboša Búša bola Steelvent Salgó Rally 2020 debutovým podujatím po prestupe zo seriálu Mini Rallycup. Prestup „do vyššej“ ligy absolvoval v spoločnosti skúseného Petra Barana a vozidla Honda Civic TypeR. V Maďarsku na nich čakala náročná súťaž plná nástrah, ale aj blata, ktoré v niektorých momentoch poriadne potrápilo všetkých súťažiacich. Ľubošovi a Petrovi sa však všetky nástrahy trate podarilo zvládnuť, výsledkom čoho bolo štvrté miesto celkového poradia v slovenskom rally pohári.

„Hlavným našim cieľom bolo dôjsť až do cieľa. To sme aj splnili, teda hlavne ja, Peťo toho už má ako spolujazdec za sebou podstatne viac. Prvá a tretia rýchlostná skúška mi sadli dobre, čo bolo vidieť aj na časoch. Pred tou druhou som ja osobne mal rešpekt už pri písaní rozpisu, bola v podstate celá pod blatom, neskutočne to šmýkalo. Samozrejme tie podmienky po prejazde áut z veľkého majstráku boli ešte horšie ako som čakal. My sme si povedali už pred štartom, že to nemá zmysel siliť, radšej opatrnejšie, hlavné je dôjsť až na rampu. Navyše, keď som videl to množstvo áut, ktoré boli v jej okolí kade-tade rozhádzané, tak som zvoľnil tempo. Ale inak to bolo všetko super, zažil som svoj pohárový debut, ten dopadol výborne, veď odchádzame s krásnym štvrtým miestom a to je potešujúce,“ zhodnotil spokojný Ľuboš Búš v cieli Steelvent Salgó Rally 2020.

To kde a kedy Ľuboša Búša opäť uvidíme v akcii v tomto momente ešte presne nevieme, jedno je však isté a to, že na Rally Tatry v Poprade by sa mal s najväčšou pravdepodobnosťou objaviť. Ak to bude skôr, určite vás o tom budeme opäť informovať.