Béreš víťazne v Liptovských Sliačoch

Minirally Liptovské Sliače 2022, Liptovské Sliače sú pre nás srdcovka. Inak tomu nebolo ani tento rok. Zaujímavá štartová listina a bodový koeficient 1,5 sľuboval zaujímavé preteky. Piatkový dážd a zrušený slávnostný štart, síce narušil plány, ale o to zaujímavejšie boli sobotné preteky. 

Vyťahané blato a mokro, z rána preverilo hneď viaceré posádky, ktoré mali krízovky. Trať postupne osychala, jazdci zrýchľovali a bojovali o každú sekundu. 


V triede A1 sa poradie zhodovalo s priebežným poradím triedy. Už pri druhom štarte s novou technikou zvíťazili Jakub s Čižmárom. Druhí boli Vancík - Pavlík, tretí Zeman - Konfal.


Krásne súboje sa odohrávali naprieč celým štartovým poľom, no ten najtesnejší bol v triede A2 kde o víťazovi rozhodovala až záverečná rýchlostka s rozdielom len 0,2s! Tými sa stali Kubacka s Halčinovou pred Schwarzbacherom s Belákom a tretí boli Mikovič s Adamčíkom.


V triede A3 to bolo medzi Polovkom a Plichtom na víťazstva pred pretekmi 2:2. Premiéra v Sliačoch vyšla Plichtovi so Svatom na výbornú a brali maximálny počet bodov za víťazstvo a dostali sa tak aj do priebežného vedenia triedy. Druhý boli Polovka s Turcsányim. Tretí Andrej a Marián Turanský. 


V triede A4 vyhrali papieroví favoriti Béreš s Plichtom. Druhý boli Dominik a Jaro Benčekovci. Tretí Mutňanský s Lieskovcovou.


V triede Z5 štartovala len dvojica Slavkovský - Sabaka, ktorý do cieľa došli a brali plný počet bodov.


V triede Z6 prerušili víťaznú šnúru Pecucha, Jurečka s Pečnerom, ktorí tesne zvíťazili. Druhé miesto brali Pecuch - Hasajová, tretie Klik - Mižák.


Voľný pohár ovládli s jednoznačne najväčším fanklubom domáci Jacko - Lako. Druhí boli na nádhernej Audi Quattro Tatýrek - Machálek. Tretí Pagáč - Korman.

Poháre za tretie miesto v celkovom poradí brali zaslúžene Plichta so Svatom, ktorí dokázali poraziť so svojou Ibizou aj silnejšie štvorkolky. Druhé miesto, patrilo Benčekovcom, ktorí si upevnili priebežné vedenie v MRC. Víťazstvo v triede a aj absolútne si pripísali Jozef Béreš ml. s Radovanom Plichtom, ktorí neurobili chybu a zvíťazili pri svojej premiére v Liptovských Sliačoch.


Šiesty ročník Liptovských Sliačov nesklamal. Počasie v sobotu vydržalo, pri trati povzbudzovalo množstvo divákov. Súťažiaci predviedli krásny šport, plný krásnych prejazdov, krízoviek, či menších nehôd. S priebehom podujatia boli spokojní aj samotní organizátori.

"Preteky hodnotíme ako úspešné. Mrzí nás chyba v časoch na plagáte a zrušený slávnostný štart. Preteky boli bez väčších problémov. Harmonogram odsýpal, počasie vydržalo, prišlo sa pozrieť veľa divákov. Veľmi nás tešia aj pozitívne ohlasy jazdcov. Ďakujeme všetkým zúčastneným posádkam a reklamným partnerom" dodal člen organizačného tímu Peter Buschbacher.

Na záver len dodáme, že už teraz sa tešíme na 7. ročník pretekov v Liptovských Sliačoch a vy sa môžete tešiť na videá, ktoré nájdete postupne na našom Youtube.

FOTOGALÉRIA