ARIES RACING Team so Švecovcami výborne aj pod Tatrami

Po pretekoch na okruhu Red Bull Ring sa ARIES RACING Team presunul pod slovenské „veľhory“ do Popradu. Tu sa konalo druhé kolo slovenského šampionátu v rally.


Na štart 51. Liqui Moly Rallye Tatry 2024 sa postavila vo farbách ARIES RACING Teamu súťažná posádka Kamil a Erik Švecovci spoločne s vozidlom Peugeot 208 Rally4. Ich východzia pozícia v rámci priebežného poradia v kategórii 2WD, ako aj v triede 5 bola dobrá, keďže na Kopnej brali maximálny počet bodov. Rovnako mali v pláne zabojovať aj v Poprade.

„V piatok večer sme v Poprade v rámci Rallye Tatry už klasicky absolvovali mestský okruh a keďže sa nám vyskytol jeden maličký technický problém stratili sme tu niekoľko drahocenných sekúnd. Viem, že sa to bude veľmi ťažko dobiehať. Je tu v našej triede nesmierne vyrovnaná konkurencia a určite sa bude bojovať o desatinky,“ povedal Kamil Švec v sobotu ráno.


Tak ako aj Kamil predpokladal, tak aj bolo a naozaj v  kategórii 2WD boli rozdiely po každom samostatnom teste veľmi tesné, pričom Kamilovi s Erikom počas celej súťaže patrilo priebežne tretie miesto v 2WD a druhé v triede 5. Do cieľa však ostávala ešte posledná rýchlostná skúška a práve pre ňou zastihol celé štartové pole poriadne silný lejak. 


„V priebehu dňa sa nám podarilo zrýchliť, ale zrýchlil aj Maťo Kysucký, takže sme do toho išli s tým, že udržíme aspoň druhé miesto v triede a pokúsime sa poskočiť na druhé aj v kategórii 2WD. Pred poslednou rýchlostnou skúškou celé štartové pole zastihla mimoriadne silná búrka. V nej naši súperi havarovali, našťastie bez zranení a odnieslo si to iba auto, no a nám sa aj napriek niekoľkým krízovkám podarilo dôjsť bez problémov až do cieľa. Šťastie sa priklonilo na našu stranu, víťazstvo v triede 5 sme mali isté, len sme museli čakať ako dopadne kategória 2WD. Tu po pridelení časov sme v kategórii 2WD skončili na druhom mieste. Na to, aká bola Rallye Tatry ťažká a aj s prihliadnutím na konkurenciu, výsledok nie je zlý. Pevne verím, že aj v ARIES RACING Teame budú spokojní a ďakujeme všetkým partnerom za podporu. Samozrejme vďaka patrí otcovi a Marekovi ako mechanikom a našej celej rodine,“ doplnil Kamil Švec v cieli.


S Kamilom Švecom by sme sa mali vidieť v polovici mesiaca jún na Oždianskych serpentínach, s ARIES RACING Teamom však už o týždeň skôr na okruhu Slovakia Ring.

null

Miro Majláth