3. pretek Moravského Pohára a Majstrovstiev SR 07.-09.08.2020, Speedworld, Bruck an der Leitha

Druhý augustový víkend sa konalo v poradí tretie podujatie Moravského pohára a Majstrovstiev SR v sezóne 2020. Jazdci a ich teamy tentokrát zavítali na dobre známy rakúsky okruh Speedworld v dedinke Bruck an der Leitha. Pretekov sa v doslova tropickom počasí, ktoré dalo zabrať snáď každému, zúčastnilo spolu 169 jazdcov z viacerých európskych krajín  (Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Rakúska, Poľska i Srbska), pričom úroveň konkurencie bola naozaj vysoká. Diváci mali možnosť vidieť veľmi silne obsadené štartové pole, ktoré zvádzalo ostré súboje vo všetkých kategóriách.

V rámci Majstrovstiev Slovenskej republiky (MSR) boli vypísané nasledovné kategórie:

Výsledky jednotlivých majstrovských kategórií 3.kola MP + MSR 2020

Kategórii BABY60 tak ako po minulé preteky aj tentokrát dominovali českí reprezentanti jazdiaci vo farbách teamu Feber Racing. Prvé miesto opäť obhájila Klára Tlusťáková s číslom 555, ktorá štartovala z pole position a zvíťazila v dvoch z troch bodovaných jázd, čo jej bez problémov stačilo na celkové víťazstvo v tejto kategórii. Druhé miesto obsadil jej teamový kolega Tobias Szécsényi (599), ktorý Klárke po celý čas dýchal na krk. Tretie miesto si vybojoval slovenský jazdec Alex Molota so svojím Intrepidom so štartovným číslom 191.

Skvelý výkon podal tento víkend v kategórii MINI60 Lukáš Obručník (ČR) so štartovným číslom 21, ktorý vo veľmi vyrovnanej kvalifikácii obsadil až 6.miesto, ale bravúrnou technikou sa už počas prvej bodovanej jazdy dostal do čela štartového poľa a prvé miesto obhájil i v ďalších 2 rozjazdách. Pomyselnú striebornú medailu získal Jan Koller so štartovným číslom 50 a tretiu priečku po ostrých súbojoch obsadil Lukáš Horčička (827).

V kategórii Rotax MicroMax sa na štart postavilo 22 pretekárov, ktorí húževnato bojovali vo všetkých bodovaných jazdách. Z víťazstva sa po vyhranej kvalifikácii a „hetriku“ tešil maďarský jazdec Benett Gaspar so štartovným číslom 95. Druhé miesto obsadil slovenský reprezentant Matej Nemec (64) jazdiaci za LSR Racing team. A na najnižší pódiový stupeň, po vypadnutí Jakuba Gašparoviča (19) a diskvalifikácii Maxima Petra Kissa (33), vystúpil rakúsky jazdec Simon Mayer so štartovným číslom 45.

Trieda Rotax Max Junior je už tradične veľmi silne obsadenou kategóriou v rámci MP+MSR a nebolo tomu inak ani tentokrát. 22 členné štartové pole predviedlo skvelé preteky plné ostrých súbojov a krásnych predbiehacích manévrov. Obdivuhodný výkon podal talentovaný slovenský reprezentant Zoltán Kőrös (250), ktorý vyhral meraný tréning, avšak v dôsledku diskvalifikácie za mastnú spojku musel štartovať z posledného miesta. Počas 3 bodovaných jázd sa hladko prebojoval až na čelo štartového poľa, v poslednej rozjazde preťal cieľovú čiaru na prvom mieste a zaslúžene si domov odniesol sladké víťazstvo. Druhú priečku obsadil maďarský jazdec Martin Molnár na svojom Paroline so štartovným číslom 211. Na stupňoch víťazov nechýbal ani Szabolcs Lantos (295) z Maďarska, ktorý sa počas celej sezóny stabilne drží v TOP3.

Kategóriu Rotax Max Senior si v Brucku pod taktovku zobral maďarský jazdec László Sövér so štartovným číslom 371, ktorý svojim súperom nedal vôbec žiadnu šancu, s prehľadom zvíťazil v kvalifikácii a systémom štart-cieľ i vo všetkých troch bodovaných jazdách. Z druhého miesta sa tešil rovnako maďarský jazdec Zénó Kovács so štartovným číslom 377. O tretie miesto bojoval slovenský reprezentant Krisztián Vincze Dóka (363) a český reprezentant Matteo Richter so štartovným číslom 328, pričom z tohto súboja vyšiel úspešnejšie slovenský jazdec jazdiaci za team KRT Kirschenhofer Motorsport.

V kategórii DD2 štartovalo tento víkend spolu 15 jazdcov, ktorý sa postarali o veľmi zaujímavú divácku show. Poradie v TOP6 sa menilo takmer každým kolom a až do samého konca nebolo jasné, kto bude celkovým víťazom týchto pretekov. Prvé miesto nakoniec obsadil maďarský jazdec teamu Kancsár Racing, Ádam Kovács (404). Na druhom mieste sa umiestnil slovenský reprezentant Nikolas Szabó na svojom MSKarte so štartovným číslom 410. Bronzovú priečku získal český jazdec Marek Mizera (437). Najrýchlejším jazdcom vo všetkých troch bodovaných jazdách bol slovenský reprezentant Mário Šebáň (419) jazdiaci za KF Racing team, ktorý v dôsledku neférového manévru zo strany súpera takmer nedokončil prvú rozjazdu a nakoniec teda obsadil až P4. V kategórii DD2 Masters štartovalo 5 pretekárov, poradie na stupňoch víťazov bolo nasledovné: P1 Peter Gyutai (575), P2 Kamil Kubera (75) a P3 David Kadlec (537).

Jakub Talaš (4) opäť kraľoval kategórii KZ2 a napriek štartu z druhej pozície dokázal zvíťaziť vo všetkých bodovaných jazdách. Nemal to však vôbec jednoduché, nakoľko štartové pole bolo nesmierne vyrovnané, o čom svedčil už meraný tréning, v ktorom prvých 6 jazdcov zajazdilo časy s minimálnymi rozdielmi v rozmedzí len 15 stotín sekundy. Druhé miesto si vybojoval slovenský reprezentant Martin Konopka z teamu K-Kart so štartovným číslom 121. Tretiu priečku obsadil Sebastien Belhocine (133)z českej reubliky. Výborne jazdiaci Dominik Javůrek (77) zo Spirit Racing po kolízii na štarte prvej jazdy pretek nedokončil a celkovo mu teda tento víkend patrila až 4.pozícia.

Všetkým pilotom ďakujeme za účasť a skvelú atmosféru, víťazom gratulujeme a vidíme sa 18.-20.9.2020 na Autodrome vo Vysokom Mýte, kde sa uskutoční 4. kolo seriálu MP + MSR v sezóne 2020.